2369 görüntülenme23 Şubat 2019
Seçim çalışmalarını yürüten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Yozgat'ın Sorgun ilçesinde AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi açılışının ardından halka hitap etti. İçişleri Bakanı Soylu burada yaptığı konuşmada HDP için ‘onlar milletin vekilleri değil Kandil’in milletvekili, onlar terörün milletvekili’ dedi.

Süleyman Soylu "Eğer 31 Mart akşamı zafiyete düşersek bunlar önümüzdeki 4-5 yılı bize zehir zindan ederler. İçişleri Bakanı olarak söylüyor değilim. Kılıçdaroğlu'nu sevindirmeyeceksiniz değil mi’ diyerek AKP’ye oy isteyen Soylu, şöyle konuştu:

‘ZAAFA DÜŞERSEK ÖNÜMÜZDEKİ YILLARI BİZE ZİNDAN EDERLER’

"Eğer 31 Mart akşamı zafiyete düşersek bunlar önümüzdeki 4-5 yılı bize zehir zindan ederler. İçişleri Bakanı olarak söylüyor değilim. Bu ülke yüzdü yüzdü kuyruğuna geldi. Bunu bu millet yaptı. Eksiğimiz yok mu? Eksiğimiz var. Bu kadar büyük işler yapıp saldırılarla karşı karşıya kalmak elbette ki beklentilerimizin içerisinde. Bizde samimiyetsizlik aramayın”.

‘ŞU PENSİLVANYA’YI N’OLURSUNUZ BİZE GÜLDÜRMEYİN’

“Şu Pensilvanya’ya n’olursunuz bize güldürmeyin… Kılıçdaroğlu'nu sevindirmeyeceksiniz değil mi? Adam geçen gün partisini kapattı. Hiçbir genel başkan partisini kapatır mı ya? Partisini kilitledi kaçtı. Sebep, muhalifleri gelecek de itiraz edecekler diye. Sen 10 katlı binayı idare edemiyorsun, Türkiye'yi nasıl idare edeceksin."

Soylu, AK Parti Belediye Başkan Adayı Mustafa Özdemir'e destek istedi. Açılışa TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ, Yusuf Başer, AK Parti Yozgat İl Başkanı Çelebi Dursun, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Soylu: 'SİZE YALVARIYORUM, BOYNUMUZU EĞDİRMEYİN'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bugün Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesinde, AK Parti'nin Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışında yaptığı konuşmada da , ‘Size yalvarıyorum, bizim boynumuzu Kandil'in önünde eğdirmeyin’ demişti. Terörün bitirilmek üzere olduğunu ifade eden Soylu, şunları kaydetti:

‘NE OLUR ONLARI ŞIMARTMAYIN’

"Ne olur onları şımartmayın. Bakın, 7 Haziran tarihinde beraber 'çak' yaptılar, 'nasıl salladık' dediler, hatırlıyor musunuz? Doğuyu ve güneydoğuyu yaktılar mı, yıktılar mı, evet. Ne olur bunları şımartmayın. Size yalvarıyorum, biz Türkiye'nin gerçeğini görüyoruz. ABD, Murat Karayılan'a zehirli silah vermiş.”

‘SİZE YALVARIYORUM, BİZİM BOYNUMUZU KANDİL’İN ÖNÜNDE EĞDİRMEYİN’

“İlk kez söylüyorum bunu. Yanına birisi giderse zehirli silahını atsın da karşısındaki vursun diye. Hadi 'yok' desinler. Bakın, büyük bir tehlike ile karşı karşıyayız. Daha anlatacaklarımız var, söyleyeceklerimiz var. Size yalvarıyorum, bizim boynumuzu Kandil'in önünde eğdirmeyin" şeklinde konuştu.

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ