Eğitim
21 Haziran 2020 ( 8268 görüntülenme )

Soylu Sınırı Aştı 'Yardıma Zabıt'

CHP’li Burdur Belediyesi’nin valilik izni olmasına rağmen Liseler Geçiş Sınavı'na (LGS) girecek öğrencilere ve ailelerine dezenfektan, kalem seti ve maske dağıtımı polis tarafından engellenmek istendi ve belediye görevlileri hakkında tutanak tutuldu.

‘ÖĞRENCİLERE YARDIM ETTİ, POLİS TUTANAK TUTTU’
Liseler Geçiş Sınavı (LGS) öncesinde CHP’li Burdur Belediyesi görevlilerinin öğrencilere ve ailelerine dezenfektan, kalem seti ve maske dağıtımı polisler tarafından engellenmek istendi. Belediye görevlisi Burdur Valiliği'nin izni olduğunu söylemesine rağmen polisler, görevli hakkında tutanak tuttu. CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, polisin bu tutumuna, “Belediyelerimiz hiçbir baskıya boyun eğmeden halkın yararına hizmet etmeye devam edecek” dedi.

‘ÖĞRENCİLERE DESTEK’
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ise 19 Haziran günü sınava görecek öğrencilere sınav seti dağıtacaklarını duyurmuş ve “Vatandaşlarımızın bu süreçte ekonomik anlamada ne kadar zorluk çektiğinin ve her vatandaşımızın çocuğunun aynı şartlarda olmadığının da farkındayız. Sınav günü sınav heyecanı, maskesini unutabilir, dezenfektanı olmayabilir, belki de kalemi olmayabilir” demişti.

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ