43387 görüntülenme 07 Ocak 2022
İlk kez İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafında öne sürülen 'İBB'de terör iltisaklı kişiler çalışıyor' iddiaları sonrası İBB hakkında başlatılan teftiş incelemesine ilişkin tartışmalar sürerken; bakanlık müfettişleri, belediyede teftişe başladı. Teftiş incelemeleri devam ederken; İBB Sözcüsü Murat Ongun'dan çarpıcı bir açıklama geldi.

‘GÖREVE GELDİĞİMİZ GÜNDEN BUGÜNE YAPILAN TÜM İŞLEMLER İNCELENİYOR’
TV5'de katıldığı bir programda konuşan Ongun, müfettişlerin sadece terör soruşturması için gelmediğini söyledi. Ongun, belediyeye ait tüm ihale ve ruhsatların belgelerini de incelediklerini açıkladı. İBB Sözcüsü, ''Müfettişler sadece terör soruşturması olarak gelmedi. Göreve geldiğimizden beri yaptığımız tüm ihaleler, tüm doğrudan teminler ve tüm ruhsatlar ile ilgili belgeler istendi'' ifadelerini kullandı.

AKŞENER ‘MİLLET BIKTI ARTIK YAPMAYIN BUNU’
Öte yanda İçişleri Bakanlığı'nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) hakkında 'terör' iddiasıyla başlattığı özel teftişe ilişkin açıklama yapan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Millet kutuplaştırmadan bıktı. Bu millet sandıkta hür iradesiyle attıkları oyların sonuçlarına el uzatanları her daim cezalandırmıştır. Yapmayın beyefendiler, yapmayın" ifadelerini kullandı. Akşener, şöyle konuştu:

‘MİLLET SİZİ CEZALANDIRIR’
"Bu millet sandıkta hür iradesiyle attıkları oyların sonuçlarına el uzatanları her daim cezalandırmıştır. Yapmayın beyefendiler, yapmayın. Dolayısıyla kendi kendinize sandıkta şamar yemenin taşlarını döşemeyin. Türkiye huzursuzluktan bıktı. Türkiye bu gerilimden bıktı. Bu millet ucuz kutuplaştırmalar üzerinden birbirine düşman edilme eylemlerinden bıktı.”

‘MİLLET ENDİŞE İÇİNDE YAŞAMAKTAN BIKTI’

'Biz artık huzur istiyoruz, işlerimizi doğru düzgün yapmak istiyoruz. Biz artık üretmek, dürüst, namuslu bir biçimde çalışıp, vergimizi ödeyip, istihdam yaratmak istiyoruz. Her dakika başımıza bir iş gelecekmiş tedirginliğiyle bu hayatı sürdürmek istemiyoruz' diyor bu insanlar. Bunlara kulak verin. Benden söylemesi."

Kaynak: Ajanslar/gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ