CHP Ankara Milletvekili Haluk Koç sosyal medyadan İçişleri bakanı Soylu'ya FETÖ firarisi Adil Öksüz üzerinden tepki gösterdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu FETÖ firarisi Adil Öksüz hakkına, "Nerede olduğunu biliyoruz" dedi.Soylu'ya CHP'li Haluk Koç tepki gösterdi. Haluk Koç Twitter hesabından yaptığı açıklamada, şu mesajı verdi;

‘İYİ KORUYOR MUSUNUZ BARİ’

"Süleyman Soylu bey; 'FETÖ firarisi Adil Öksüz’ün nerede olduğunu biliyoruz. Ama bizde kalsın'demiş. Bizde kalacak hali yok ya, Tabii ki bileceksiniz ,kesin biliyorsunuzdur, sizde bir yerlerde kalıyordur. İyi koruyor musunuz bari?" ifadelerini kullandı.(Ajanslar)

SOYLU NE DEMİŞTİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, FETÖ'nün Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yapılanmasının en üst düzey sorumlusu olduğu iddia edilen firari Adil Öksüz'ün nerede olduğunun bilindiğini açıkladı. Soylu Öksüz'ün hala neden yakalanmadığını ise açıklamadı.

SOYLU:’ADİL ÖKSÜZ’ÜN YERİNİ BİLİYORUZ’


Kanal 7'de konuşan Süleyman Soylu, "FETÖ'nün sözde TSK imamı Adil Öksüz'ün nerede olduğunu biliyoruz ama bizde kalsın" dedi. Soylu, "Adil Öksüz'ün nerede olduğunu biliyoruz. Ama bizde kalsın. Nasıl PKK'ya, DHKP-C'ye biz izleme yapıyorsak aynısını FETÖ'ye de yapıyoruz." dedi. (Ajanslar)

SARIZEYBEK: ‘BU BİR SİYASİ TUZAK’


Öte yanda, Emekli albay Erdal Sarızeybek son çıkan kitabı ‘Usta’nın Göremediği Siyasi Tuzak’ adlı kitabında örgütün siyasi ayağını belgeleriyle açıkladı. Kitabında 15 Temmuz gecesine de yer veren Sarızeybek’in kitabında yer alan bir kısım şöyle;

‘KALKIŞMANIN MERKEZ NOKTASI GENELKURMAY KARARGAHI’

“…Hepimiz o geceyi yaşadık, gördük, ekranlardan izledik. Bilinen o ki kalkışmanın merkez noktası Genelkurmay Karargahıdır. Yurdun dört bir köşesinde askerin sokağa çıkmasına yolaçan mesajlar bu karargahtan çekilmiştir. Düğüm de oradadır. Bu mesajların yazılması emrini kim vermiş, kim yazmış, kim imzalatmış, kim harekat merkezine gidip bu mesajları çekmiş? Bana sorarsanız, bu düğümün çözülmesi için ilk önce oradan işe koyulmak gerekiyor.

Bunu neden diyorum?

Çünkü Türk Ordusuna asıl darbe Ankara ve İstanbul’da vurulmadı. Asıl darbe Anadolu’da vuruldu. Ordunun temeli olan disiplin ve emre itaat duygusu maniple edilerek darbeye dönüştürüldü. Bunu da işte karargahtan çekilen bu mesajlarla yaptılar. Ordu, kolordu, tugay ve alay komutanlarının büyük çoğunluğu böylece tasfiye edildi.

‘İNSAN AKLI SORUYOR’

Oysaki bu düğümü çözmenin kolayı var. Çıkarın askeri öğrencileri kursiyerleri ve erleri, bakın bakalım merkez Ankara ve İstanbul’da kalkışmayı yapan kaç kişi? Çıkarın bakalım Ankara’da alçaktan uçuş yapan jetleri, sağa sola bomba atan helikopterleri, kalkışmayı yapan kaç kişi? Alın bunları, getirin bakalım yan yana. Anadolu’da kalkışmanın bu iki merkeziyle hiçbir bağlantısı olmayan ancak işte bu mesajlar yüzünden darbe soruşturmasına uğrayan kaç kişi?

Şimdi diyeceksiniz ki onların suçu yok mu?..

Elbette ki var. Öyle ya da böyle Vali’nin onayı olmadan askerin sokağa çıkması suçtur. İl İdaresi kanunu bu konuda açık ve net. Kanuna karşı gelenler elbette yargılanacak hak ettikleri cezayı bulacak. Ancak kalkışmayı tezgahlayan Genelkurmay karargahındaki Fetö hücresinin asıl amacının darbe yapmak değil de Türk Ordusunu darbe tuzağına çekerek tasfiye etmek olduğu ortaya çıkarılabilirse eğer, iş değişir.”

‘GENELKURMAY KARARGAHINDA KRİPTO HÜCRELER’

Bu durumda bu kripto hücrenin Genelkurmay karargahında çevrilen işlerden haberi olmayan ordu, kolordu, tugay ve alay komutanlarına darbe görüntüsü altında tuzak kurulduğu ortaya çıkar ki bu da bizim araştırılmasını söylediğimiz konuların ne denli büyük bir önem taşıdığını ortaya koyar. Açık soruyorum; bu darbe değil de Türk Ordusuna Kod Ergenekon’la kurulmuş olan kumpasın devamıysa ve bu kumpas kripto casus hücreler eliyle yapılmışsa, bunu araştırmak devletin görevi değil midir? 17/25’te Usta’ya karşı darbeyi yapanlar da böylesi kripto hücreler değil miydi? “

‘KALKIŞMANIN İKİNCİ DÜĞÜM NOKTASI GÖLBAŞI’
Bu kalkışmanın İkinci düğüm noktası ise Gölbaşı’nda polislerimizi şehit edenlerdir. Pilotlara emri veren kimdir? Bu emri alıp da tetiği çeken kimdir? Bunlar ortaya çıkarılmalıdır. Allah aşkına hiçbir şeyden haberi olmayan, kalkışmayı durdurabilecek bir güce de sahip olmayan Polis Özel Harekat merkezini bombalamanın anlamı neydi ki… Neden yaptılar bunu?

‘BU COĞRAFYADA HİÇBİRŞEY GİZLİ KALMAZ’

“Sonuç bombalandı mı, evet; 44 polisimiz şehit düştü mü, evet; peki bunu neden yaptılar, 44 polisimizi şehit etmekle neyi hedeflediler? Daha bu haber televizyonlara düşer düşmez halkın yüreğinde büyük bir öfkenin doğmasına yolaçtılar. Sokağa çıkmış olanları da askere karşı galeyana getirdiler. Bu galeyana gelenler arasından vatan hizmetini yapan ancak emirle sokağa çıkarılmış masum er ve erbaşlarımızı katledenler de çıktı. Usta bunun üzerine bir kanun yaptı. Bu katillerin yaptığı eylemi suç olmaktan çıkardı, yargılanmadılar.”

Peki şimdi darbeye sürüklenmiş bu askerler için karar verildi ve hepsi masum denildi, beraat ettirildi. Bunu siz de biliyorsunuz ben de biliyorum. Peki şimdi katledilen o masum erler ne olacak? Katledenler ne olacak? Cezasız mı kalacak?

‘DARBE Mİ KUMPAS MI’

“Aynı pencereden aynı manzara İstanbul’da köprüyü üstelik tek taraflı tutmuş olan askerlere bakıldığında da görülebiliyor; o askerlerimizi her kim oraya sürüklediyse, kalkışmanın bir sonuç vermeyeceği anlaşıldığında dahi askerlerimizi sabaha kadar orada tuttular. Geri çekmediler. Saatlerce canlı yayında seyrettirdiler ve masum erleri şehit haberleriyle galeyana getirilmiş halkımızla karşı karşıya bıraktılar. İnanın düşündükçe insanın aklı almıyor. İşleyen beyin yoksa Türk Ordusuna yine kumpas mı kuruldu, diye sormadan edemiyor.”

‘BU DEFTERLER AÇILACAK’
Bugün görüyoruz işte Barzani döndü dolaştı Suriye’ye geldi. Suriye döndü dolaştı Türk Ordusuna geldi. Birbirini tetikleyen ve zincirleme giden karanlık bir süreç bu.

Peki yarın ne olacak?..

Erdal Sarızeybek
Usta’nın Göremediği Siyasi Tuzak/ Destek Yayınları

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ