Ana Sayfa
12 Ocak 2022 ( 817 görüntülenme )

Soylu İBB 'İddia Toz Duman'

BB'deki bazı çalışanlarla ilgili başlatılan 'terör teftişiyle' ilgili "Ben neyin temiz olup olmadığını biliyorum" açıklaması yapan İçişleri Bakanı Soylu'ya İBB'den yanıt geldi.

SOYLU ‘BEN NEYİN TEMİZ OLUP OLMADIĞINI BİLİYORUM, GAZETECİLERE PARA VERİYORLAR'’

Katıldığı televizyon programında İçişleri Bakanlığı’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeki (İBB) bazı çalışanlarla ilgili teftiş başlatması hakkında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu “Büyükşehir Belediyesi’nde mesela, diyor ki ‘Adli sicil kaydı temiz’. Millete yalan söylemeyin, ben neyin temiz olup olmadığını biliyorum. Elinizde çok sosyal medya troll’ü olması yalanınızı doğru kılmaz. Her ay gazetecilere 15, 30 bin lira, bazı gazetecilere başka şeyler vermek sizi haklı ve meşru kılmaz” ifadelerini kullandı.

SOYLU ‘İPTAL EDİLEN SEÇİMLER İÇİN DE FETÖ’YLE İLTİSAKLI OLANLAR’ DEMİŞTİ
İBB Sözcüsü Murat Ongun, Soylu'nun açıklamalarına yanıt verdi. Soylu'nun iptal edilen 31 Mart seçimleri için “Sandık başkanları hakkında kaçı FETÖ ile iltisaklı, bu konuda somut veriler var mı?” sorusuna “Somut veriler var. Ortalama 700 civarında, birinci dereceden yakını, ikinci dereceden yakını, hapishanede olanlar, FETÖ ile iltisaklı olanlar, bütün bunların tamamı var. Tam da bu kadar ciddi bir iştir” yanıtı verdiği açıklamasını paylaşan Ongun, şu ifadeleri kullandı:

CEZA ALAN YOK
“İptal edilen 31 Mart 2019 seçimi için de Sn. Bakan iddialı konuşmuştu ve “Tam da bu kadar ciddi iştir.” demişti. Sonuçta 1 kişi bile ceza almadı” dedi.
Soylu’nun bu akşamki iddialarına dikkat çeken Ongun, “İnşallah bu kez ispat eder” ifadelerini kullandı.

Kaynak. Ajanslar/Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ