Politika
20 Ekim 2021 ( 6626 görüntülenme )

Soylu 'Dünyanın En Büyüğü'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, partisinin Diyarbakır İl Başkanlığı önünde yaptığı açıklamada, "Bana Tayyip Erdoğan'ı tanımla derseniz, ben Tayyip Erdoğan'ı tanımlarım. O sadece Türkiye'nin değil, bu coğrafyanın ve insanlığın büyük devrimcisidir" dedi.

‘DÜNYA BİZE İMRENİYOR’
Bir dizi ziyarette bulunmak için Diyarbakır’a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AKP Diyarbakır İl Başkanlığında partililer ile bir araya geldi. Buradan gençleri selamlayan Bakan Soylu daha sonra il binası önüne gelerek açıklamalarda bulundu. AKP’nin 19 yıldır Türkiye’yi idare ettiğini ifade eden Bakan Soylu, AKP’nin gelinen nokta, gelinen yerin bütün dünyayı imrendirecek bir çizginin adı olduğunu dile getirdi. Bakan Soylu, konuyla ilgili şunları söyledi;

‘ERDOĞAN’I TANIRIM, DÜNYANIN EN BÜYÜK DEVRİMCİSİ’
*Bana Tayyip Erdoğan’ı tanımla derseniz, ben Tayyip Erdoğan’ı tanımlarım. O sadece Türkiye’nin değil, bu coğrafyanın ve insanlığın büyük devrimcisidir. Yıllarca Türkiye’nin üzerine biçilmeye çalışılan o vesayet prangasını bize layık görülen, geri kalmışlığı, elinin tersiyle beraber itmiştir.

‘MAZLUM VE MAĞDURLARIN HAMİSİ’
*Sadece Türkiye’nin alt yapısını ve kalkınmasını demokrasisini, hukukun üstünlüğünü geliştirmedi. AK Parti ve Tayyip Erdoğan, şimdi de Cumhur İttifakı, başka bir şey yaptılar. Ayaklarını güçlü bir şekilde şu Anadolu coğrafyasında o Mevlana’nın dediği gibi pergelin bir ayağının sağlam bir şekilde Anadolu coğrafyasına yaslayarak bütün dünyanın mazlumların ve mağdurların ümidini arttırdı.

‘FABRİKALAR ÜRETİME YETİŞEMİYOR’
*İhracatımız 211 milyar dolar üzerine çıktı. Bazı fabrikalar yirmi dört saat üretmeye yetmiyor. Ama bunu elbette ki birilerine anlatabilmek mümkün değil. Avrupa’nın 10 büyükelçisiyle kol kola girmiş Türkiye’nin üzerine kabus gibi çökmeye çalışıyor. Bize hesap soracaklarmış. Neyin hesabını soracaksınız?

‘TERÖRÜ BİTİRDİK’
*Terörü bitirdiğimizin hesabını mı soracaksınız? Neyin hesabını soracaksınız? FETÖ’yü tasfiye ettiğimizin hesabını mı soracaksınız? Neyin hesabını soracaksınız? Dünyanın en büyük havalimanı yaptığımızın hesabını mı soracaksınız? Neyin hesabını soracaksınız? Bu ülkede ay yıldızlı bayrağımızın, ülkemizin her santimetre karesinde, huzur içerisinde, nazlı nazlı dalgalanmasının hesabını mı soracaksınız?

‘2023’TE BOYLARININ ÖLÇÜSÜNÜ VERECEĞİZ’
*Neyin hesabını soracaksın bize? 2023'ü beklersin, gene boynunun ölçüsünü alırsın. Tayyip Erdoğan’ı tanımayanlara soruyorum, Tayyip Erdoğan bu milletin hizmetkarıdır ve bu millet kendi hizmetkarına sonuna kadar sahip çıkacaktır.

‘KILIÇDAROĞLU’NUN BOYUNUN ÖLÇÜSÜNÜ VERMEYE HAZIR MISINIZ’
* 2023'te şu Kılıçdaroğlu’na boynunun ölçüsünü tekrar vermeye hazır mısınız? Bu ülkeye tekrar huzursuzluğu getirmeye çalışanlara, terörü tekrar musallat etmeye çalışanlara, aşağı tarafı ayrı, yukarı tarafı ayrı oynayanlara tekrar aynı dersi vermeye hazır mısınız?”

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ