Genel
03 Temmuz 2018 ( 2826 görüntülenme )

SOYLU'DAN ÇARK!..

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,  ‘CHP’lileri şehit cenazelerinde protokole almayın” talimatı ile ilgili açıklama yaptı. 


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu "CHP il başkanları şehit cenazelerine gelmesin dedim, peki niçin bu arkadaşımızın katlinde susuyorlar. Bunun neresi iç savaş çağrısı, bu bir tedbir. Şimdiden sonra varsın gitsinler cenazeye." dedi.

SOYLU, CHP’YE TEPKİ GÖSTERDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin soruları cevaplandırdı. Soylu, ”CHP’lileri şehit cenazelerinde protokole almayın” talimatı ile ilgili açıklama yaptı. Soylu, ”Terörle flört etmek kabul edilebilir değil” dedi. İçişleri Bakanı Soylu, CHP’nin HDP gibi bir partiyi Meclis’e taşıdığını da söyledi.

Soylu; "CHP, HDP gibi bir partiyi Meclis'e taşıdı. HDP diye bir parti yok, PKK var" dedi. Soylu açıklamalarını şu ifadelerle sürdürdü:

"VARSIN GİTSİNLER CENAZEYE"

"Terörle mücadelede birlik duruşu bekliyoruz. AİHM de teröre sessiz kalmayı kabul etmiyor. Biz artık saldırıyı beklemiyoruz. CHP il başkanları şehit cenazelerine gelmesin dedim, peki niçin bu arkadaşımızın katlinde susuyorlar. Bunun neresi iç savaş çağrısı, bu bir tedbir. Şimdiden sonra varsın gitsinler cenazeye."

“HDP, PKK’NIN İÇİNDE”

Katıldığı programda, ‘HDP’ye seçmen şans verdi, sistem içinde olması daha iyi değil mi?’ şeklinde gelen soruya Soylu, ”Hülyalar üzerinden yürümüyor, böyle bir şey yok, terör örgütünden bahsediyoruz, kıytırık bir mafya yüzünden insanlar evlerinden çıkamıyorlar, PKK’nın ise kocaman bir organizasyonu var, arkasında dünya var, daha yeni ABD’nin örgüte sağladığı silahlar menşei ile birlikte elimizde” yanıtını verdi.

"PKK İLE HDP AYNI"

"PKK'ya moral vermeyi CHP tabanı kabul etmez. PKK ile HDP'yi ayrı görmek bir yanılsamadır. "O sabah o olay oldu ve Buldan'ı aradım. Kişisel tehdidim olmadı. Ama HDP ve PKK konusunda fazlasını söyledim. Kendileri adına çizilmiş çizginin dışında bir irade ortaya koymaları mümkün değildir." 

kaynak:yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ