Genel
06 Haziran 2019 ( 6065 görüntülenme )

Soylu'dan BİR İTHAM DAHA: 'VALİYE HAKARET ETTİ'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu'nun Ordu Havalimanı'nda VIP salonuna alınmamasıyla ilgili, "Bir problem yok. Valiye 'it' dedi. Allah kimseyi güç zehirlenmesine düşürmesin" ifadesini kullandı.

Esenler'de Trabzon Dernekleri ile bayramlaşma programına katılan İçişleri Bakanı Soylu, CHP'li İmamoğlu'nun Ordu'da VİP salonuna alınmamasına ilişin açıklamalarda bulundu. İmamoğlu'nun VIP salonunu kullanma hakkının bulunmadığını söyleyen Soylu, şöyle konuştu:

İMAMOĞLU VALİYE İT DEDİ’

"Trabzon'da kullandı. Arkadaşlar nezaket göstermişler. 'Ben buradan çıkmak istiyorum' demiş çıkarmışlar. Sonra Ordu'da kullanmak istemiş. Aramışlar milletvekilini demişler ki özel uçakla gidiyor 14 kişi, bunların hiçbirinin kendisinin dahi kullanma hakkı yok. Öbür taraftan alalım hem geçecek zaten. Bir problem yok. Valiye ‘it’ dedi. Allah kimseyi güç zehirlenmesine düşürmesin."

FOX TV'de İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programında yayınlandan görüntülerde İmamoğlu şunları söyledi:

‘ÜZÜLDÜK. YAPACAK BİR ŞEY YOK. BİZ GİDER HER KAPIDAN GİRERİZ."

"Milletvekilimizle beraber uçağa binecektik. Milletvekilimizle de olsa uçağa binemeyeceğimize dair Vali bey VIP'e talimat vermiş. Biz gider öbür kapıdan da gireriz, önemli değil. Dolayısıyla Vali bey devlet adamlığını yapamadı. Miting konusunda da, buluşmamızda, il başkanımızın verdiği bilgiye göre konuşmamız için 'Erken kessinler, yoksa müdahale ederiz' demiş. Vali devlet adamı değilmiş. Sadece Ordu'da koltuk işgal eden birisiymiş. Üzüldük. Yapacak bir şey yok. Biz gider her kapıdan gireriz."

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ