Politika
19 Temmuz 2021 ( 5335 görüntülenme )

Soylu 'Bize Yakışır'

Suriyeli göçmenlerin ardından çoğunluğunu Afganların oluşturduğu düzensiz göçmenlerin İran sınırlarından geçtikten sonra kaçak yollarla akın akın Türkiye’ye giriş yapması son haftalarda gündem oldu. Göçmenlerin kontrolsüz bir şekilde Türkiye'ye girmesine yönelik tepkilerin de yükselmesinin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından yazılı bir açıklama yaptı. Soylu, şu açıklamalarda bulundu:

‘BİZ GÖÇÜ YÖNETİRİZ, DÜNYAYA DERS VERİYORUZ’
* Yine Türkiye'nin en güçlü olduğu alan, iç savaş ve terörizm nedeniyle topraklarında mağdur olan, tecavüze uğrayan, çocuk yaşta katledilen insanlığa sahip çıkmaktır. Türkiye; henüz Batı, göç sağanağının farkında değilken, ‘mış' gibi yaparken, düzensiz göç politikasını, uyum politikalarını, göçe kaynaklık eden ülkeler ile geri gönderme anlaşmalarını oluşturmuş; sınır duvarları, elektro optik kuleler, aydınlatmalar, sensörlü kameralar, kanallar, optik gözetleyici araçlar, radar sistemleri, insansız hava araçları ve insanlı keşif uçaklarıyla keşif uçuşlarıyla göçü yönetme konusunda dünyaya insanlık dersi vermektedir.”

‘BİZE BU YAKIŞIR’
“Bazı komşularımızın göçmenlere yaptığı işkencelerine, Batı'nın vurdumduymazlığına, tecavüz ve çocuk-yaşlı cinayetlerine, milyonlarca insanın evlerinden sürülmelerine ses çıkaramayanlar; bugünkü yaklaşımları iftira ve yalanları tahrikkar açıklamaları, insanlıktan nasibini almamış katı kalpleri, her fırsatta Türkiye'yi kötüleyen sözleri, bayrama da medeniyetimize de kültürümüze de yakışmaz” dedi.

‘MİLLETİMİZE YAKIŞANI YAPIYORUZ’
Soylu, “Türkiye, etrafımızdaki coğrafyada tüm olup bitene rağmen göçü yönetmekte; ecdadımıza, komşuluğumuza, asil milletimize yakışanı yapmaktadır. Fitneye, fesata, düşmanlığa fırsat vermeyeceğiz” mesajı verdi.

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ