CNN Türk'te Semiha Şahin'in sunduğu CNN Türk Masası programında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile tartışan AKP'li eski vekil Mehmet Metiner'den bir paylaşım daha.

‘SEN YOKKEN DE BEN VARDIM’

Mehmet Metiner yaptığı yeni paylaşımda İskender ve vezir örneği vererek Süleyman Soylu'ya imalı bir göndermede bulundu. Sosyal medya kullanıcıları Metiner'in paylaşımında yer alan 'İskender'i AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'Vezir'i ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya benzetti. Mehmet Metiner: 'Süleyman Soylu yokken ben buradaydım. Ben Reisçiyim...'Mehmet Metiner: 'Süleyman Soylu yokken ben buradaydım. Ben Reisçiyim...'

'İSKENDER' ERDOĞAN, 'VEZİR' SOYLU
Mehmet Metiner'in "Kimse kusursuz değildir" diyerek paylaştığı İskender - Vezir hikayesinin yer aldığı paylaşımı şöyle:

‘YA CAHİL YA HAİN’
Kimse Kusursuz değildir. İskender hiçbir kusuru konusunda kendisini uyarmayan bir vezirine ‘Sana ihtiyacım yok’ dedi. Vezir ’neden hükümdarım’
İskender ‘Çünkü ben beşerim. Sen bu kadar süre zarfında benim tek bir hatama bile rastlamadıysan, cahilsin demektir, örtbas ettiyse o zaman da ‘hainsin’ demektir.”

NELER YAŞANIYOR
Bir TV kanalındaki FETÖ tartışmasında 'Elimizde isimler var' diyen AKP'li Mehmet Metiner ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında dün akşam yaşanan polemik devam ediyor. Soylu, bugün bir açıklama daha yapan Metiner'e Bakara suresinin 10'uncu ayetiyle yanıt verdi. Metiner, canlı yayında FETÖ’cülerin Emniyet’in kritik yerlerine atandığını ima etmiş, “İsimler var bizde. Burada açıklamamıza gerek yok” demişti.

SOYLU’DAN BİR TEPKİ DAHA
Yayına bağlanan Soylu ise “Elimizde isimler var demesini kendime bizatihi hakaret kabul ediyorum” diye yanıt vermişti. Mehmet Metiner’in bugün bir açıklama yaparak “Asla partimi ve hükümetimi eleştirmedim. Tam tersine her zamanki gibi yüreklice savundum” demesi üzerine Süleyman Soylu, twitter hesabından sert bir yanıt verdi.

SOYLU ‘KALPLERİNDE BİR BOZUKLUK VARDIR’
Metiner’in açıklamasını retweet’leyen Soylu, Bakara suresinin 10’uncu ayetiyle yanıt verdi: Kalplerinde bir bozukluk vardır, Allah da onlardaki bozukluğu arttırmıştır. Yalan söylemeleri yüzünden kendilerine acı veren bir azap da vardır.”

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ