3054 görüntülenme26 Mart 2019
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'PKK'yla iltisakı ve irtibatı bulunan' belediye meclis üyesi adayların seçilmeleri halinde açığa alınacaklarını belirterek, "Sen bak bakalım ben İçişleri Bakanıyım, bu PKK'lılar seçilirse göreve başlayabilirler mi başlayamazlar mı siz bana sorun" dedi.

TARİH: 21 EKİM 2009
YER: KAYSERİ

Kayseri'de bir grup sivil toplum örgütü temsilcisi ve bazı gaziler ile şehit aileleri, Valiliğe geldi. Tekerlekli sandalyesiyle grupta bulunan gazi Mete Kurt, kendisine verilen devlet övünç madalyasını Cumhurbaşkanlığı'na gönderilmek üzere Vali Mevlüt Bilici'ye iade etmek istediğini söyledi.

Bazı gazi ve şehit aileleri ise son gelişmeler karşısında ''bu yükü taşıyamadıklarını'' belirterek, devlet övünç madalyalarını iade edeceklerini bildirdi. Gazi Kurt, valilik çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, Vali Bilici'nin yerinde olmadığını, madalyayı iade etmek için randevu talebinde bulunduklarını belirtti.

Kurt, 8 yıl öğretmenlik yaptıktan sonra vatani görevini yaparken mayın patlaması sonucu bacaklarını kaybettiğini ifade ederek, şunları kaydetti:

‘DEVLETİME HELAL AMA BU MADALYAYI TAŞIMANIN BİR ANLAMI KALMADI’

''Birkaç gündür büyük bir tiyatro oyunuyla ve kahramanca karşılanan, ne yazık ki hiçbir ceza almadan serbest bırakılan hainlerle mücadele sırasında, alçakça tuzakladıkları mayına temas sonrası iki bacağımı kaybettim. Yaptığım hizmet, feda ettiğim gençliğim ve sağlığım devletime helaldir. Ancak son gelişmeler karşısında madalyamı taşımamın bir anlamı kalmamıştır.''

HAMİT KÖSE: AÇILIM DEĞİL, AÇILIMDA BOĞULMADIR

Ankara'da şehit aileleri adına açıklama yapan Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Hamit Köse de, "Teröristlerin adeta devlet töreni ile karşılanması, PKK'nın uzantısı olan bir siyasi partinin devlete meydan okurcasına basın açıklaması yapması şehitlerimizin kemiklerini sızlatmıştır" dedi.

‘BU AÇILIM DEĞİL İHANETTİR’

Köse, açıklamasında "Hükümet teröristlerini teslim almamıştır, teröristler hükümeti teslim almıştır" ifadesine de yer verdi. İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın "Teslim olmalar demokratik açılımın bir parçası" sözlerine de tepki gösteren Köse, "Bu bir açılım değil, açılımda boğulmadır, ülkeye ihanettir" diye konuştu.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ