4883 görüntülenme 05 Ocak 2022
Cumhuriyet TV'ye konuşan yurttaşlar zamlara sert tepki göstererek, "Zamlar yüzünden doğalgazı açamıyoruz, yorganın içinde ısınmaya çalışıyoruz. Bize reva görülen bu mu?" dediler.

‘MÜSLÜMANLIK BU DEĞİL’

Yeni açıklanan zamlara göre elektriğe yüzde 50 ile yüzde 127 arası, doğalgaza yüzde 25 zam gelmişti. Akaryakıttan ulaşıma kadar birçok kalemde ise zam sağanağı durmak bilmiyor. Sokağın nabzını tutmaya devam eden Cumhuriyet TV yurttaşlara bu kez de zamları sordu. Zamlardan şikayet eden ve geçinemediklerini söyleyen yurttaşlar "Hiç mi buna çözüm yok? Bu insanlar böyle nasıl geçinecekler? Türkiye bitmiş. Asla hakkımı helal etmiyorum, Müslümanlık bu değil" dediler.

‘HER ŞEYİ SATTILAR, BİZE REVA MI BU’
Markette ürünlerin yanına yaklaşamadıklarını söyleyen yurttaş, "Atatürk'ün kurduğu her şeyi sattılar. Bu gençlere yazık. Türkiye ne zorluklarla kurulan bir ülke. Reva görülen bu mu? Marketlerde peynirin yanına yaklaşamıyoruz. Benzin desen başını almış gidiyor" dedi. 75 yaşındayım böyle bir hükümet, saygısızlık görmedim diye konuşan bir yurttaş şunları söyledi:

‘75 YAŞINDAYIM BÖYLE HÜKÜMET GÖRMEDİM, BUNLAR NASIL CAN VERECEK’
"Asgari ücrete zam yaptım diyor, bu zamlar karşısında zam yapsan ne olur. Zam da yapmasın bize de vermesin. Artık gitsin. Emekliler dilenecek duruma geldi. Canlı canlı mezara koydu bizi. Yorganın içinde ısınmaya çalışıyoruz bu nasıl insanlık? Bunlar nasıl can verecek? Bundan sonra oy falan yok, verirsek ellerimiz kırılsın. Kendileri üç dört maaş alıyor, emekliye geldi mi para yok. Atatürk gibi bir lider yok, adam neler çekmiş. Bu kadar olmaz artık bıktık."

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ