Genel
08 Ağustos 2017 ( 5194 görüntülenme )

ŞOK!.. YENİ ŞAFAK'TAN SAVAŞ SİNYALİ!..

YENİ ŞAFAK: ELLER TETİKTE, OPERASYON AN MESELESİ

Yeni Şafak gazetesi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "Fırat Kalkanı Harekatı ile Suriye'deki terör oluşumu projesinin kalbine soktuğumuz hançeri, yeni hamlelerle genişletmekte kararlıyız. Çok yakında bu konuda yeni ve önemli adımlarımız olacak" sözleri sonrası operasyonun 'an meselesi' olduğunu ileri sürdü.

Gazete, Afrin'in operasyon kapsamındaki ilk hedef olduğunu öne sürdü.
'Eller tetikte' başlığını ve ' Bıçak kemiğe dayandı' ara başlığını kullanan Yeni Şafak, güvenlik kaynaklarına dayandırdığı haberinde, her an bölgeye yönelik operasyonun başlayabileceğini iddia etti ve bu kaynakların 'bir gece ansızın' ifadelerine yer verdi.

​'OPERASYON GENİŞ BİR ALANI KAPSAYACAK'

Haberde, "Güvenlik birimleri özellikle Azez-Tel Rifat-İdlib hattının temizlenmesi gerektiğine dikkati çekiyor. Fırat'ın doğusundan Cerablus'u taciz eden teröristler de hedefler arasında. Operasyon alanı geniş bir alanı kapsayacak" ifadelerine yer verildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye'deki gelişmelere ilişkin 5 Ağustaos'ta yaptığı açıklamada, "Fırat Kalkanı Harekatı ile Suriye'deki terör oluşumu projesinin kalbine soktuğumuz hançeri, yeni hamlelerle genişletmekte kararlıyız. Çok yakında bu konuda yeni ve önemli adımlarımız olacak" demişti.

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ