Ana Sayfa
14 Haziran 2017 ( 840 görüntülenme )

ŞOK!.. SÖZCÜ OPERASYONUNDA TANIK, FETÖ SANIĞI ÇIKTI!..

SÖZCÜ’ye iftira atan Gülerce ‘Tahşiye Davası’nın şüphelisi


FETÖ’nün ‘Tahşiyeciler’e kurduğu kumpasın 30 şüphelisinden biri olan Hüseyin Gülerce savcılık ifadesinde “Yılda en az 3 defa Pensilvanya’ya gidip birer hafta kalıyordum” dedi

SÖZCÜ'ye yönelik algı operasyonunun mimarı Hüseyin Gülerce'nin, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'le birlikte yargılandığı ortaya çıktı.

Nur cemaatinin küçük kollarından biri olan Mehmet Doğan liderliğindeki grup, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'le ters düşünce 2009'da bu gruba Tahşiye operasyonu yapıldı. Gülerce de Zaman Gazetesi'ndeki köşesinde Tahşiyecilerle ilgili yazı yazdı.

Olayın büyük kumpas olduğu 2014'te anlaşıldı. İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Davada FETÖ elebaşı ile birlikte 33 sanık, 39 şüpheli yargılanıyor. Hüseyin Gülerce, 30 şüpheliden biri ve 2 ayrı tarihte ifade verdi. 

16 Eylül 2015'te savcıya şüpheli sıfatıyla ifade veren Gülerce, “Yılda en az 3 defa Pensilvanya'ya giderek birer hafta kalmakta ve şüpheli (Gülen ile görüşmekteydim” dedi. 

Mahkeme tutanağına göre 20102014 arasında FETÖ elebaşısı ile 309 ayrı telefon görüşmesi yapan Gülerce, buna ilişkin şunları söyledi: “Bu hattı aradığımda doğrudan Fetullah Gülen çıkmaz. En yakın yardımcısı ve evladı gibi olan, yeğeni ile evli Cevdet Türkyolu telefonu açar, müsaitse Gülen'e verirdi.”

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ