Ana Sayfa
13 Kasım 2017 ( 5014 görüntülenme )

KUZEY KORE'DEN NÜKLEER SALDIRI MESAJI!

Kuzey Kore delegasyonu, Rusya Senatosu sözcüsü Valentina Matvienko ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e ABD ve müttefiklerine nükleer saldırı düzenleyecekleri bir bildiri iletti.

Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov kendilerine ulaşan bildirinin Kuzey Kore Başkanı Kim JongUn tarafından, Putin'e gönderildiğini fark etmediklerini belirtti. Ancak Rusya Senatosu sözcüsü söz konusu bildirinin Ekim ayında gerçekleştirilen "Parlamentolararası Birlik" toplantısında Kuzey Kore delegasyonu tarafından Rus yetkililere Vladimir Putin'e ulaştırılmak üzere teslim edildiğini belirtti.

Sputnik International'ın haberine göre, Donald Trump, Asya gezisinde Kuzey Kore konusunda Putin'den yardım beklediğini belirtmişti. Hem Kuzey Kore'nin hem de ABD'nin topu Putin'e atması, gözleri Rusya'ya çevirdi.

Cumartesi günü Putin basın toplantısında bu konu hakkında soru sorulması üzerine "diyalog arayışları genişletilmeli, mesele diyalog ile halledilmeli" cevabını verdi.

Putin ayrıca tarafların üsluplarını yumuşatmasını tavsiye ederek, "meselenin sert bir üslupla konuşulması birçok tehlikeyi tetikleyebileceğini " söyledi.

Daha önce Kuzey Kore'ye uygulanan sert yaptırımlar hakkında "Kuzey Kore nükleer gelişme konusunda kararlı, nükleer silahlarından vazgeçmek yerine çimen yemeyi bile tercih edebilirler" diyerek ABD öncülüğünde Kuzey Kore'ye karşı uygulanan ekonomik yaptırımlar ile ülkenin nükleer gelişmelerine engel olunamayacağını belirtmişti.

kaynak:cnnturk

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ