Ana Sayfa
28 Mayıs 2018 ( 1486 görüntülenme )

ABD DURMUYOR... 'ÖLÜMCÜL SEVKIYAT'

ABD'nin Suriye'de peşmergeye yaptığı silah sevkiyatının benzerini Ukrayna için planladığı iddia edildi. 


ÖLÜMCÜL SİLAH SEVKIYATI

ABD Dışişleri Bakanlığı Ukrayna Özel Temsilcisi Kurt Volker, bugünkü açıklamasında, Javelin anti tank füzeleri başta olmak üzere Ukrayna'ya Amerikan ölümcül silahların sağlanması konusunda ABD ve Avrupa Birliği (AB) arasında fikir ayrılığının olmadığını ifade etti.

ARACI ŞİRKETLER

ABD Savunma Bakan Yardımcısı Ellen Lord, geçen haftaki açıklamasında, Ukrayna'ya silah sevkiyatının süresini kısaltmak istediklerini ve bu nedenle, Ukrayna ordusuna silah hızlı şekilde silah gönderebilecek bir aracı şirket aradıklarını söylemişti.

ABD'den gelen açıklamalar hakkında bir analiz hazırlayan RİA Novosti, Washington'un Suriye'de peşmergeye silah sevkiyatı için izlediği yöntemi Ukrayna'da izlemek istediğini vurguladı.

GİZLİ SEVKIYAT

Konuyu değerlendiren uzmanlar, ABD'nin başvurduğu bu dolambaçlı yolun amacının sevkiyatı hızlandırmak olmadığını belirtti. Uzmanlara göre Beyaz Saray'ın asıl amacı, anlaşma kapsamında sevk edilecek silahların gerçek hacmini uluslararası toplumdan gizlemek.

ABD Suriye'de IŞİD'e karşı savaştığı bahanesiyle peşmergeye binlerce TIR dolusu silah ve askeri araç sevkiyatı yapmıştı. 

kaynak:yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ