Ana Sayfa
24 Aralık 2016 ( 181051 görüntülenme )

ŞOK!.. ERDOĞAN'A ŞANTAJ!

Gündeme bomba gibi düşen haber şu:
ABD Büyükelçisi Bass, Suriye'de kantonlaşmayı desteklemediklerini belirterek, kendilerinin aksine Rusya'nın henüz Türkiye'nin IŞİD petrolü sattığı iddialarını yalanlamadığını söyledi”.

ABD Büyükelçisi diyor ki “Rusya’nın petrol kaçakçılığı ile ilgili iddiaları sürüyor” diyor…

Şimdi bu ABD Büyükelçisi’nin dediği “petrol kaçakçılığı” hikayesi nedir, bir bakınız...

İŞTE O HABER, TARİH: 2 Aralık 2015…

Rusya Savunma Bakanlığı Suriye'deki IŞİD militanlarının finansal kaynaklarına dair kanıtlar da sunacakları bir basın toplantısı düzenledi.

Rus yetkililer, Suriye’deki IŞİD militanlarının mali kaynakları ve petrol gelirlerine ilişkin Rusya Savunma Bakanlığı’nın elindeki kanıtların, bakanlığın sitesinde yayına sunulacağını açıkladı.


Rusya Savunma Bakan Yardımcısı Anatoly Antonov, IŞİD’i yenmek için yasadışı petrol ticareti kanallarının ve alt yapısının yok edilmesi gerektiğini söyledi. Antonov, “Suriye’den yasadışı şekilde satılan petrolün ana güzergahı Türkiye” dedi.

'IŞİD'DEN TÜRKİYE'YE PETROL TİCARETİNİN ÜÇ ANA GÜZERGAHI VAR'
Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
— IŞİD kontrolündeki bölgelerden Türkiye’ye yapılan petrol ticaretinin üç ana güzergahını belirledik. Suriye ve Irak’taki yasal sahiplerden çalınan bu petrollerin ana tüketicisi, Türkiye’dir. Verilere göre bu yasa dışı ticarete Türkiye’nin üst düzey siyasi yönetim kadrosu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesi karışmıştır. Biz daha önce birçok kez teröristlerle flört edilmesinin tehlikelerinden bahsettik.

Bölgede komşu ülkelerden petrol çalan Türk elitleri ve çetelerden oluşan ortak bir ekip çalışıyor. Binlerce tankerden endüstriyel nitelikte çok büyük boyutta petrol, boru hatlarıyla Türkiye’ye ulaştırılıyor.

'ERDOĞAN VE AİLESİNİN IŞİD'İN YASADIŞI PETROL SEVKİYATIYLA DOĞRUDAN İLİŞKİSİ VAR'
— Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesinin, Suriye'de IŞİD'in elinde olan petrol yataklarından yapılan yasadışı petrol sevkiyatlarıyla doğrudan ilişkisi var.


'RUSYA, TÜRKİYE'NİN PETROL HIRSIZLIĞINI AÇIKLAMAYA DEVAM EDECEK'
— Suriye’deki IŞİD militanlarının mali kaynakları ve petrol kamyonlarına ilişkin Rusya Savunma Bakanlığı’nın elindeki bilgiler, bakanlığın sitesinde genel erişime hazır olarak yayına sunulacak.


'ERDOĞAN'IN İSTİFASI TÜRKİYE HALKINA BAĞLI'

— Bizim amacımız Erdoğan’ın istifa etmesi değil, bu Türkiye halkına bağlı.

— Batı’da hiç kimse Erdoğan’ın oğlunun yasa dışı petrol ticaretine karışmış olmasıyla ilgilenmiyor. Ama Rus gazeteciler Türkiye’nin suçları hakkında gerçeği söyleyecek kadar cesurdur.
Eminim ki şimdi sunduğumuz bu verilerin gerçek olmadığı yönünde tartışmalar yaşanacak. Eğer bu kanıtların gerçek olmadığını düşünüyorlarsa, bizim bugün gösterdiğimiz yasadışı petrol ticaretinin gerçekleştiği bölgeleri gazetecilere açsınlar.

'BİR HAFTADA TÜRKİYE'DEN IŞİD VE EL NUSRA'YA 2 BİN MİLİTAN İLE 120 TON MÜHİMMAT GİTTİ'
— Bazı durumlarda da IŞİD tankerleri Suriye'nin Türkiye sınırını geçip limanlara gidiyor, petrol buradan işlenmek üzere gemilerle üçüncü ülkelere gidiyor.

— Sadece son bir haftada Türkiye topraklarından IŞİD ve El Nusra saflarına 2 bin militan, 120 tonun üzerinde askeri mühimmat ve yaklaşık 250 adet motorlu akışı oldu. Güvenilir istihbarat raporlarımıza göre, Türkiye uzun zamandır ve düzenli biçimde bu tür faaliyetler yürütüyor
(Sputnik).

Rusya’dan gelen haber işte böyle…
Rusya bu açıklamayla hem Türkiye’yi hem de Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesini hedef göstermişti.


İŞTE BUGÜN ABD BÜYÜKELÇİSİ BUNU HATIRLATTI ERDOĞAN’A…
Yani?
Yani şu anda hem Rusya’nın hem de ABD’nin elinde Erdoğan’a karşı kullanabileceği koz var; Rusya’nın kaçaklık kozu, ABD’nin de Rıza Sarraf kozu..

Olabilir demeyiniz çünkü bu bir şantaj; Erdoğan’ı Suriye ve Irak’ta küresel çıkarlar yörüngesinde hareket ettirebilmek için bir şantaj!

Burada mesele şu; şantaj altındaki bir cumhurbaşkanı Türk Milleti ve yurdunuz ulusal çıkarlarını nasıl koruyabilir?

Çünkü şantajın altında yatan hedef Suriye değil, Türkiye ve Türk Milleti’dir.


Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ