Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 4892 görüntülenme )

ŞOK! DARBECİLERİN TEZGAHI AÇIĞA ÇIKTI

BU MEMLEKET MESELESİDİR; Dikkatle okuyunuz; hükümet bu konuda kamuoyuna bir açıklama yapmak durumundadır...

MEĞER HERKESİN HABERİ VARMIŞ

"İşte darbe girişiminin belgesi "

15 Temmuz Cuma günü 15:22’de Yıldırım Harekatı kapsamında oluşturulan darbe talimatının tüm ayrıntıları 3 sayfa ve 20 madde olarak iletilmiş… 

İŞTE HABERTÜRK’ÜN O HABERİ: 

Darbeci askerlerin işgal ettiği Genelkurmay mesaj sisteminden yandaş birliklerine gönderdiği sıkıyönetim talimatı ortaya çıktı.

Yıldırım Harekatı kapsamında yapılan darbe talimatı 15 Temmuz Cuma günü 15:22’de 3 sayfa ve 20 madde olarak iletildi. 

İlleri yönetecek darbeci subaylar sıkıyönetim mahkemelerinde çalışacaklar dahi belirlendi.

15 Temmuz 2016 Cuma günü saat 15:22'de ele geçirdikleri Genelkurmay birimlerinden TSK mesaj sistemine girerek gönderilen sıkıyönetim belgesi, Yurtta Sulh Cuntası lideri Tuğgeneral Mehmet Partikoç ve Kurmay Albay Cemil Turhan imzalı.

 

3 sayfa ve 20 maddeden oluşan bildirinin eklerinde ise Sıkıyönetim Komutanlıkları, Sıkıyönetim mahkemelerinde görevlendirilecek personel listeleri, Ankara ve İstanbul Asayiş ve Takviye Planı ile diğer sözde atama kararları bulunuyor. 

DARBENİN MAKSADI 

Saat 03:00 itibarıyla yönetime el konulacağının söylendiği talimatta sokağa çıkma yasağının ise 06:00'da başlayacağı belirtilirken, darbenin maksadı şu şekilde açıklanıyor: 

“Uluslararası organizasyonlar ve toplum ile küresel barış, huzurun temini için daha güçlü bir ilişki ve işbirliğini kurmak.” 

"YURTTA SULH KONSEYİ TARAFINDAN YÜRÜRLÜĞE KONACAK TÜM TALİMATLAR..." 

İl idarelerinin Sıkıyönetim Komutanlıklarına devredileceğinin söylendiği talimat ana hatlarıyla şöyle: 

“Tüm polis teşkilatı Sıkıyönetim komutanları emrine alınmıştır. Vazifenin yerine getirilmesinde kusurlu davrananlar hakkında gereken adli ve idari işlemler sıkıyönetim komutanlıklarınca yapılacaktır. Asayiş ve emniyet temini maksadıyla sıkıyönetim komutanları, il-ilçe belediyeleri, emniyet müdürlükleri yakın işbirliği ve koordinasyon içinde çalışacaktır. Bu kapsamda vatandaşların da desteğinin sağlanması için gerekli tedbirler alınacaktır. Yurtta Sulh Konseyi tarafından yürürlüğe konacak tüm talimat ve bildiriler Genelkurmay Başkanlığı resmi internet sitesinden duyurularak resmi olarak tebliğ edilecektir.” 

Darbe girişimi ise Yıldırım Harekat Planı kapsamında icra edildiği anlaşılıyor. Eğer darbe başarılı olsaydı, Türkiye'de milli iradenin yanında olan binlerce isim askeri mahkemelerde yargılanacak ve hapsedilecekti. 

SIKIYÖNETİM MAHKEMELERİ KURULMASI KARARI ALINMIŞ 

İstanbul, İzmir, Ankara, Diyarbakır, Van, Şırnak, Eskişehir, Gaziantep gibi şehirlerde görev yapacak askeri hakimler bile hazırdı. 18 stajyer askeri hakim bu talimata göre asil hakim olarak mahkemelerde görevlendirilmişti. Çok sayıda şehirde birden çok sıkıyönetim mahkemesi kurulması kararı alınmıştı. 

DARBE 6 KARARGAHTAN YÖNETİLECEKTİ 

Yurtta Sulh Cuntası'nın her kuvvet komutanlığına bir darbe karargahı kurduğu ve komutan tayin ettiği ortaya çıktı. Darbeciler Genel kurmay Karargahı'na Tuğgeneral Mehmet Partigöç, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Karargahı'na Tuğgeneral Erhan Caha, Deniz Kuvvetleri Karargahı'na Tuğamiral İrfan Arabacı, Hava Kuvvetleri Kararga hı'na Kurmay Albay İlhan Karasu, Jandarma Genel Komutanlığı Karargahı'na Tuğgeneral Faruk Bal ve Mustafa Şaban Gümüşiğne'yi atadı. (Kaynak: HaberTürk)

Durum bu...

15 Temmuz saat 15.22'de çekilen hatta Genelkurmay Karagahı'ndan çekilen bu mesajla darbeden tüm askeri birlik komutanlarının haberi olduğu anlaşılıyor.

Hatta darbeciler bu mesajı BAKANLIKLARA da çekiyor, belgeye bakarsanız, orada (KİME: BAKANLIKLARA) yazıyor...

Aynı saatlerde MİT-Genelkurmay toplantı yapıp acil tedbirleri görüşüyor ve birlikleri uyarıyor...

HAL BÖYLE İKEN HAVA VE DENİZ kUVVETLERİ kOMUTANLARI DÜĞÜNE GİDİYOR...

Ve tüm bu gelişmelerden Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Yıldırım'ın haberi olmuyor...

Bunun üzerinde durulmalı çünkü böylesi ağır bir ihanet yaşandı ki; askeri polise polisi askere, askeri halka halkı askere hatta askeri askeri kırdıran bu ihanet tezgahı mutlaka aydınlatılmalıdır.

Ama ne yazık ki darbe teşebbüsünü yönettiği ileri sürülen YURTTA SULH KONSEYİ'nin dahi şu an kim ve ne olduğu bilinmiyor...

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ