28828 görüntülenme 26 Aralık 2017
BİR GRUP SİVİL SİLAHLANMIŞ…

ANONİM OLARAK BU GÖRÜNTÜLER PAYLAŞILDI…

KAMUOYU ŞAŞKIN, İZLEYİNİZ…

BUGÜN YAŞANILAN OLAYLAR ŞÖYLE:

BOZDAĞ: YANLIŞ YAPMADIK


Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, gündemde sert eleştirilere neden olan sivillere ceza muafiyeti tanıyan son KHK maddelerine ilişkin açıklama yaptı.

Bozdağ, 'Düzenleme 16 Temmuz sonrasını kapsamıyor. Bu madde geleceği düzenlemiyor" dedi. Bozdağ, "Bir maddede eksiklik vardır giderirsiniz. Yanlışlık vardır düzeltirsiniz. Bir eksiklik ve yanlışlık ve muallak hiç yoktur. Yeni düzenlemeye ihtiyaç yoktur" diye konuştu.

Bozdağ’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“MEŞRU MÜDAFAA”

“O gece sadece vatandaşlarımız darbe teşebbüsünü engellemedi. 668 sayılı KHK’da polis ve askerlerimiz için bir muafiyet getirildi. Vatandaşımızın burada yaptığı meşru müdafaaydı. Meşru müdafaa suç değildir. O günlerde bu konuda bir ihtiyaç olabilir. Endişe eden olabilir diye bir düzenleme yapıldı. Vatandaşlarımız için yapılmadı.”

“YASA DARBEYE KARŞI MÜCADELE EDENLERİ KAPSIYOR”

Eylemleri bastıranlardan bahsediliyor. Yasa 15 Temmuz’u darbe teşebbüsü olarak değerlendiriyor. Bu yeni düzenlemede buradaki hükmün aynısını tekrar ediyor. Yasa darbeye karşı mücadele edenleri kapsıyor. Başka bir anlam ifade etmiyor.”

15 TEMMUZ ÖNCESİ VE 16 TEMMUZ SONRASINI KAPSAMIYOR

“Bu okuduğunu anlamama veya anlama zorluğu olarak değerlendirmezsek kötü niyetli bir yorumdur. Darbe teşebbüsü ya da devamı niteliğindeki eylemlerden bahsediliyor. Devamı niteliğindeki eylemler de terör eylemleri olarak kabul ediliyor. 15 Temmuz öncesi ve 16 Temmuz sonrasını kapsamıyor. Kim ki sonrasını kapsıyor diye yorumluyorsa maddeleri doğru dürüst okumamıştır.”

CHP’NİN YORUMLARI ART NİYETLİ

“Okuduğumu iyi anladım diyorsa art niyetli yorum yapıyordur. CHP’nin yorumları art niyetli yorumlar.”

"KHK İLE SİVİLLERİN SUÇ TEŞKİL EDEN EYLEMLERİME SORUMSUZLUK GETİRİLMİŞTİ”

696 sayılı KHK’da “15 Temmuz darbe girişimi ve terör eylemleri ile bunların devamı niteliğindeki eylemler kapsamına sokulacak girişimlerin bastırılması kapsamında hareket edecek sivillerin cezai sorumluluğu olmayacağı” hükmü yer almıştı.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ