Hasan Seymen'in istifası ve son dönem partide yaşanan gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulunan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, "İYİ Parti’nin fikri temellerinin oturması sürecini yaşıyoruz. Ben burada bittiğini düşünmüyorum" dedi.

GELİRLERSE GÜÇLÜ OLURUZ


İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Partinin kuruluşuna destek veren Yusuf Halaçoğlu, Özcan Yeniçeri ve Mustafa Erdem gibi isimleri de hatırlatan Özdağ, "Değişik nedenler ile kenara çekilen arkadaşlarımızın İYİ Partiye dönmesi güç katacaktır" şeklinde konuştu. Ümit Özdağ'ın açıklamaları özetle şu şekilde:

‘TÜRK MİLLİYETÇİLERİ GÖZARDI EDİLEMEZ’

"Mesele bir Hasan Seymen meselesi değil. AKP ile ilk günden buyana Annan Planı ile KKTC tasfiye edilmesin, bayrak inmesin diye mücadele eden, Ergenekon komplosunda AKP- Fetö işbirliğinin karşısında duran, TSK'ya Balyoz vurulduğunda AKP-FETÖ ittifakı ile mücadele eden, 2010 referandumunda yetmez ama evetcılere karşı hukuk devletini savunan, Terörle müzakere sürecinde terörle mücadele'yi savunan, 15 Temmuz'da FETÖ'cülere karşı dikilen, 16 Nisan kirli referandumunda hukuk devleti için mücadele eden Türk milliyetçileri gözardı edilirse ve bütün bu olaylar yaşanırken, susan, sinen, kenara çekilenler ön plana çıkar ise milli vicdan kanar. “

‘HALAÇOĞLU,YENİÇERİ, ERDEM, GELSE DAHA GÜÇLÜ OLURDUK’

Mesela, hayatının ez az 25 senesini Ermeni sözde soykırımı iddialarının yalan olduğunu ortaya koymak için veren Yusuf Halaçoğlu hoca İYİ Parti saflarında olsaydı daha güçlü olurduk. 12 Eylül 1980'ın heyecanını yaşayan, 25 kitap, yüzlerce makale yazıp, binlerce saat tv’lerde Türk milliyetçiliğini anlatan Özcan Yeniçeri İYİ Parti'nİn GİK'inde yer almayı hak etmiyor muydu? Mustafa Erdem hocanın Ankara'da ciddi bir oyu yok muydu?

‘KENERA ÇEKİLEN ARKADAŞLARIN DÖNMESİ PARTİMİZEGÜÇ KATACAKTIR’

“Özetle, partinin kuruluşunu omuzlayan, Anadolu’yu adım adım dolaşanların, herkes kaçarken parti için çabalayan, teşkilatları tutuklanma tehdidi altında kuran, parti için para bulan, saldırıya uğrayıp dayak yiyen bir çok arkadaşımız kenara çekilmiş izliyorlar. Değişik nedenler ile kenara çekilen arkadaşlarımızın İYİ Partiye dönmesi güç katacaktır."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ