Cumhurbaşkanı Erdoğan, YKS'nin 27-28 Haziran'da, LGS'nin 20 Haziran'da yapılacağını belirtti. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, üniversite sınav tarihlerini erkene alan iktidarın, iki milyon gencin sesine kulak vermediğini belirterek ‘yazıklar olsun’ dedi.

‘İKİ MİLYON GENCİN MESAJINI GÖRMEDİLER, YAZIKLAR OLSUN’
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, korona virüs salgını nedeniyle ne zaman gerçekleştirileceği belirsizliğini koruyan üniversite sınavlarının Temmuz ayından, Haziran ayına kaydırılmasına tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından konu ile ilgili açıklamada bulunan Akşener, "Yandaşının bir dediğini iki etmeyen iktidar; gencine gelince 2 milyon tweet'i görmedi, duymadı. Yazıklar olsun" dedi. 

'EVLATLARIMIZ ERDOĞAN'IN DENEME TAHTASI DEĞİL'
Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu da aynı mesajı paylaşarak 'Bilgi, tecrübe ve beceriden yoksun bu iktidar, karşılaştığı sorunları aşmak için bütün alternatifleri deneyip, faydasızları eleyerek doğru yolu arıyorsa, Sınama-Yanılma yöntemi kullanıp hepimizi kandırıyor demektir. Evlatlarımız CB Erdoğan’ın deneme tahtası değildir!..' diyerek tepki gösterdi.  

ERDOĞAN: ‘SINAVLAR HAZİRAN’DA’ DEMİŞTİ
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin normalleşme takvimini açıkladı. Erdoğan’ın bu çerçevede yaptığı açıklamadan sınavlarla ilgili bölüm şöyle;

‘ÜNİVERSİTE SINAVLARI HAZİRAN’DA’

“YÖK kurumları sınavı 27-28 Haziran‘da, LGS 20 Haziran’da, Askeri öğrenci sınavı 14 Haziran‘da yapılacaktır. Üniversiteler 15 Haziran’da akademik takvime dönecekler. Adliyeler ara verilen duruşmalara ve diğer uygulamalara 15 Haziran’da başlayabilecektir.

YÖK’TEN AÇIKLAMA: YKS’DE BARAJ 10 PUAN DÜŞTÜ, SINAV 30 DAKİKA UZADI’
Öte yanda YÖK'ten yapılan açıklamada lisans programlarını tercih edebilmek için ilgili puan türünde uygulanan 180 baraj puanı sadece bu yıl olmak üzere 170'e çekildi. Öte yandan sınav süresi de 30 dakika uzadı. Açıklamada ayrıca; “Üniversite sınavı Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'nun görüşleri doğrultusunda koruyucu önlemler alınarak en uygun şartlarda yapılacaktır” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ