Şanlıurfa Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Mehmet Selim Bağlı'nın, İstanbul Gaziosmanpaşa'da AKP'nin adayı Binali Yıldırım için seçim kampanyası yürüttüğü iddia edildi.

SGK BAŞKANI SEÇİM KAMPANYASINDA


CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Şanlıurfa SGK Başkanı'nın İstanbul'da Binali Yıldırım için seçim kampanyası yürüttüğünü iddia edildi. SGK Başkanı'nın İstanbul Gaziosmanpaşa'da katıldığı bir etkinliği paylaşan Tanal, 'devlet memurlarının seçim kampanyalarına katılmalarının kanuna aykırı olduğunu hatırlattı.

"PARTİZANLAŞMIŞ MEMUR DEMOKRASİYE ZARAR VERİR"

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın paylaşımı:"SGK BAŞKANI İstanbul’da Binali Yıldırım için siyasi çalışma yapıyor. 657 sayılı devlet memurları kanuna göre memurun bunu yapması doğru değil. Partizanlaşmış memur demokrasiye zarar verir.Temiz ve adil seçim ilkelerini aşındırır.Görev başında değil seçim için fabrikaları dolaşıyor."

AKP’Lİ VEKİLİN DANIŞMANI GÖRÜNTÜLERİ PAYLAŞTI
Ak parti gençlik kolları kurucu üyesi 26.27 dönem Ak parti Şanlıurfa Milletvekili Danışmanı Mustafa Amaç, twitter hesabından görüntüleri paylaşarak; “Ak parti MKYK üyesi Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız SGK Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı Halfeti Belediye Başkanı Şeref Albayrak ile İstanbul Gaziosmanpaşa ilçemizde Bulanan İş adamı Şanlıurfalı hemşehrimiz Tekstilci Mehmet Aslan ve fabrikasında çalışan işçi kardeşimiz ile biraraya geldik. Adayımız Binali Yıldırım için destek istedik.@RTErdogan @Akparti @BY” dedi, Erdoğan ve AKP’yi de etiketledi.

Kaynak: Mustafa Amaç Twitter/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ