1678 görüntülenme 30 Mart 2020
Kocaeli'de resim öğretmenliği yapan Şeyma Batmaz’ın Kovid19 testi pozitif çıktı. Batmaz, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedaviye alındı.

ÇALIŞAN EŞİNDE VİRÜS POZİTİF
Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde yaşayan ve Kordsa fabrikasında operatör olarak çalışan Baturhan Batmaz (31), eşinin Kovid19 testinin pozitif çıktığını duyurdu. Bağımsız Kocaeli haber portalından Sebahattin Aydın'ın haberine göre, 7 aylık hamile olan Şeyma Batmaz (25), Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinde karantina altına alındı.

ŞEYMA BATMAZ: İŞE GİDİP GELİRSİN, İŞTEN BULAŞIR, MECBURSUNDUR
Baturhan Batmaz, haberi sosyal medya hesabından "Arkadaşlar, eşimin Covid19 testi maalesef pozitif çıktı. Bizimle temasta olan arkadaşlar dikkat etsinler. Belirti varsa hemen sağlık kuruluşuna gidin. 112 çalışanlarıyla hastaneye geçeceğiz. Tek isteğim evinizde durun dua edin" ifadeleriyle duyurdu.

‘BİZİMLE TEMAS KURANLAR DİKKATLİ OLSUN’
Çiftin yakınları da sosyal medyada bu durumu paylaşarak üzüntülerini ifade etti. Çiftin akrabalarından Zekai Kahyaoğlu, “Bacanağımın oğlu Kordsa çalışanlarından Sevgili Baturhan Batmaz'ın 7 aylık hamile biricik eşleri Şeyma da Corana virüsü denilen illete yakalanmış. Şu anda o da Derince Araştırma Hastanesi’nde karantina altına alınmış. Lütfen bütün tedbirlerinizi alın. Allah’ım tez zamanda şifalarını versin. Allah milletimizin yardımcısı olsun” dedi.

BEBEĞİN YAŞAMINI YİTİRDİĞİ HABERLERİ GERÇEĞİ YANSITMIYOR
Öte yandan bazı yerel gazete ve ajanslardan bebeğin hayatını kaybettiği haberleri geçse de bu haberlerin gerçeği yansıtmadığı ifade edildi. Dr. Mehmet Salıcı, Twitter hesabından bu yöndeki haberleri "Bazı basın organlarında yer alan Şeyma Batmaz adlı öğretmenimizin sezaryene alındığı, bebeğini kaybettiği haberleri doğru değildir. Gebemiz servisimizde takip edilmekte ve fetusun sağlığı yerindedir..." paylaşımıyla yalanladı.

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ