2548 görüntülenme 24 Kasım 2021
Türkiye, ekonomik olarak zor günlerden geçiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamalar sonrası yükselişe geçen dolar, bugün adeta piyasaları durdurma noktasına getirirken; söz konusu yükselişin hayat pahalılığını da tetikleyeceği ifade ediliyor.

ANKARA İSTANBUL VATANDAŞ SOKAKTA 'AKP İSTİFA'
İstanbul Kurtuluş'ta hayat pahalılığını ve iktidarı protesto eden vatandaşlara polis müdahale etti. Öte yanda Doların kurundaki artışın ardından, Ankara'nın Çankaya ilçesinde bulunan Esat'ta mahalleli, "AKP istifa" sloganları ile gösteri yaptı. Polis vatandaşları engellemeye çalıştı.

AKP İSTİFA SLOGANLARI

Gazeteci Burcu Yıldırım, olayı sosyal medyadan duyurdu. Yıldırım'ın paylaşımı şu şekilde: "Çankaya Esat'ta mahalleli "AKP istifa" sloganları ile sokağa çıktı. Polis ekipleri engellemeye çalışıyor"

AKP SUSKUN ÇAKICI DEVREDE
İstanbul ve Ankara başta olmak üzere birçok noktada yurttaşlar hayat pahalılığı ve zamlara karşı tepkileri dile getirirken; iktidar cephesi sessiz kalmayı tercih etti. İktidarın sessizliğine karşı; mafya lideri Alaattin Çakıcı sosyal medya hesabından eylemlere ilişkin açıklama yaptı. Ekonomik krizi dış mihraklara bağlayan Çakıcı, sokağa çıkan yurttaşlara CHP ve HDP'nin provokasyonlarına katılmama çağrısı yaptı.

Kaynak: Yeniçağ/gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ