Politika
12 Temmuz 2021 ( 7882 görüntülenme )

Seçmen 'Gidiyor'

MetroPOLL’ün anketine göre, seçmenin yüzde 69’u bu pazar bir milletvekili seçimi olsa daha önce oy verdiği partiye oy vereceğini, yüzde 16’sı ise başka bir partiye oy vereceğini söyledi. Seçmenini en çok kaybeden parti ise MHP oldu.

SEÇMEN GİDİYOR
MetroPOLL Araştırma’nın her ay düzenli olarak yaptığı Türkiye’nin Nabzı anketinde halka “Bu pazar seçim olsa önceki seçimde oy verdiğiniz partiye tekrar oy verir misiniz?” diye soruldu. Anket sonucuna göre en çok seçmen kaybeden parti Milliyetçi Hareket Partisi (MHP). Araştırmaya göre, bu pazar milletvekili seçimi olsa 24 Haziran 2018 seçimlerinde oy verdiği partiye oy vereceklerin dağılımı şöyle:

‘SAADET PARTİSİ’
24 Haziran’da oy verdiğim partiye oy veririm yüzde 61
Başka bir partiye oy veririm yüzde 15.8
Kararsızım yüzde 8,3
Fikrim yok yüzde 7,0
Seçmenin ‘aynı partiye oy verme’ eğilimine bakıldığında ise ankete göre muhalefet kanadında en çok kan kaybeden parti, yüzde 20 ile SP.

‘EN ÇOK OY KAYBEDEN MHP’

İktidar kanadında en çok seçmen kaybeden parti MHP. Daha önce MHP’ye oy veren yüzde 51,6 “Başka bir partiye oy veririm” dedi. Kararsız ve fikri olmayanlarla beraber MHP’nin seçmen kaybı yüzde 55,3.

AKP’DE SEÇMEN KAYBI YÜZDE 25.1
AKP seçmeninin yüzde 11’i başka bir partiye oy vereceğini söyledi. Kararsız ve fikri olmayanlarla beraber AKP’nin toplamda seçmen kaybı yüzde 25,1 oldu.

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ