Ana Sayfa
07 Ocak 2022 ( 2535 görüntülenme )

Seçim Tatbikatı Başlıyor '1 Milyon Müşahit'

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Avukat Mehmet Tolga Akalın, yaklaşan seçimlerin sandık güvenliğine ilişkin, parti olarak aldıkları önlemleri açıkladı. Yapılan açıklamada, il ve ilçelerde sandık eğitimleri vermeye başladıkları belirtilerek "Üye sayımız, müşahitlik yapacak gönüllülerimizle birlikte 1 milyonu buluyor. Hiçbir sandığı sahipsiz bırakmayacağız" dedi.

‘SANDIĞA ATILAN HER OY RAPORLAMA SİSTEMİYLE TAKİP EDİLECEK’
Açıklamada, İYİ Parti Raporlama Sistemi (İRİS) ile sistemin işleyişi konusunda bilgilendirmeler gerçekleştirdikleri belirtilerek “Bu çalışmaları takiben, geçtiğimiz Kasım ve Aralık aylarında sandık görevlilerinin eğitimlerini verecek toplamda 924 eğitmen eğittik. Bu eğitmenler, 3 ocak 2022 tarihi itibarı ile il ve ilçelerinde sandık görevlilerine hem İRİS'i anlatmaya hem de sandık usullerine dair eğitimleri vermeye başladılar” denildi. Açıklama şöyle;

 
‘1 MİLYON KİŞİ GÖREVE HAZIR’
“Üye sayımız bugün itibarıyla Yargıtay'daki resmi rakama göre 512,543'e ulaşmış bulunuyor. Müşahitlik yapacak gönüllülerimizle bu rakam neredeyse 1 milyonu buluyor. Bu durumda bütün sandıklarda asil ve yedek üyelerimiz ile birlikte müşahit de görevlendirecek, hiçbir sandığı sahipsiz bırakmayacağız.”

‘MART’TA SEÇİM TATBİKATI GELİYOR’
“Hem sandıklarda hem de il/ilçe seçim kurullarında görev alacak bütün yol arkadaşlarımızın gerekli eğitimleri almasının seçim güvenliği açısından son derece önemli buluyoruz. Bu eğitimlerin verimliliğini ise Mart 2022 itibariyle gerçekleştireceğimiz seçim tatbikatları ile ölçerek, eksiklerimizi tespit edip, seçimden önce gidermek için gerekli çalışmaları ivedilikle tamamlayacağız.” denilerek İYİ Partinin olası bir seçime şimdiden hazır olduğunun mesajı verildi.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ