Ana Sayfa
07 Ocak 2022 ( 23995 görüntülenme )

Saymaz Affetmedi 'Hele Bi Anlatın Bakalım Ne İş Bu İş'

31 Aralık 2000’de yılbaşına 15 dakika kala İstanbul İstiklal Caddesi’nde patlatılan bombaya ilişkin davayı hatırlatan İsmail Saymaz, “Aynı davadan ceza alan, aynı cezaevinde yatan H.K. ve R.A., 2018 yılında birkaç ay arayla İBB'de işe girdi” diyerek İBB’ye yönelik müfettiş çıkartmasına tepkşi gösterdi.

SOYLU ‘GÜVENLİK İÇİN YAPIYORUZ’ DEMİŞTİ
Gazeteci İsmail Saymaz Halk TV'de kaleme aldığı yazısında, Bakan Soylu’nun İBB'ye yönelik, “PKK ile iltisaklı birini alırsanız, bu normal mi? İSKİ'de suyun başına adam alıyorsunuz. İGDAŞ, doğalgaz, çocuklarımızın geldiği parklara adam alıyorsunuz. Bunların hepsi güvenlik, sağlık ve birçok açıdan önemlidir ve biz devlet olarak takip etmek zorundayız” sözlerine ilişkin çarpıcı ifadeler kullandı. 


Soylu'ya "Haklı" diyen Saymaz, “Peki İBDAC ile iltisaklı R.A. ve H.K, 2018'de İBB'de işe girerken neden takip edilmedi?” diye sordu.

‘BOMBACILAR 2018’DE NASIL İŞE ALINDI’
Bu çalışanların sabıkalı olduğunu belirten Saymaz, ferman gibi uzadıkça uzayan adli sicil kayıtlarında hangi suçlara karıştıklarının yazdığını söyledi. 31 Aralık 2000’de yılbaşına 15 dakika kala İstanbul İstiklal Caddesi’nde bir merdiven boşluğunda el yağımı boru tipi bir bombanın patlaması ile ilgili davayı hatırlatan Saymaz, “Aynı davadan ceza alan, aynı cezaevinde yatan H.K. ve R.A., 2018 yılında birkaç ay arayla İBB'de işe girdi” ifadelerini kullandı.

‘İKİ İBDAC'LİNİN İBB'DE İŞE ALINMASI BİR İSTİSNA OLABİLİR Mİ’
“R.A., 12 Temmuz 2018'de, H.K. ise 1 Aralık 2018'de kadroya alındı. Kamuda 50'nin üzerinde işçi çalıştıran kurum ve kuruluşların yüzde iki oranında eski hükümlü çalıştırması hükmü iki İBDAC'li için işletildi. Halen İBB'de çalışıyorlar. Biri sürücü, diğeri beden işçisi. İki İBDAC'linin İBB'de işe alınması bir istisna olabilir mi?” diye soran Saymaz, yazısını şöyle sürdürdü:

‘İBDAC YANLISI DERNEĞE NASIL YARDIM YAPILABİLİYOR’
“Sanmıyorum. Çünkü İBB'nin 2018'de hazırladığı 'STKOkulYurt Faaliyet Raporu'nda belediyenin hizmet verdiği ve kaynak aktardığı yandaş kuruluşlar arasında İBDAC yanlısı Kökler Derneği de var. Ben R.A. v e H.K.'nin bugün eski eylem, düşünce ve görüşlerini değiştirmiş olmaları ihtimalini yok saymıyorum. Olabilir. Zaten yargılamanın amacı bireyi topluma kazandırmak değil midir? Şiddet eylemine katılmadıkları ve terör propagandası yapmadıkları sürece hayatlarını kurmalarına yardımcı olunmalı diye düşünüyorum. İtirazım, iktidarın çifte standardına."

‘BU MÜFETTİŞ ORDUSU NİYE’
İBDAC üyeliğinden ve bombalı saldırılara katılmaktan ceza alan iki kişinin İBB'ye girdiğinde "Ne oluyor?" diye telefon bile açılmadığını yazan Saymaz, yalnızca bir yıl sonra sabıkası bulunmayan "beş gassalın" kadroya alınması üzerine müfettiş ordusu gönderildiğini belirterek şöyle devam etti:

‘İBDAC’YE GÖZÜNÜ KAPATANLAR ŞİMDİ İMAMOĞLU’NA HESAP SORUYOR, BU NE İŞ’
"İBDAC'lilerin ikiüç sayfalık adli sicil kayıtlarına gözünü kapatanlar, İBB'nin erişemeyeceği istihbarat fişleri üzerinden Ekrem İmamoğlu'na hesap soruyor. Bir gassalın Din Alimleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ne yaptığı 1000 TL'lik bağış örgüte yardıma sokuluyor da İBB'nin İBDA/C'nin Kökler Derneği'ne kaynak aktarması STK faaliyetine destek sayılıyor. Bu çifte standart değil midir?”

Kaynak: Ajanslar/Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ