AKP ve MHP'nin itirazı üzerine yeniden sayım yapılan Maltepe'de, sayılmayı bekleyen 6 sandık kaldı. Maltepe'de yeniden sayımları takip eden CHP İstanbul eski Milletvekili Barış Yarkadaş, 00.17 itibariyle son durumu paylaştı. Yarkadaş, SAYIMIN BİTTİĞİNİ SEÇİMİN İmamoğlu’nun kazandığını açıkladı. Barış Yarkadaş'ın paylaşımı şöyle;

‘İMAMOĞLU BAŞKAN’

"S aat 00.17... Ve Maltepe'deki 1089 sandığın sayımı bitti. Ankara'dan 450 kilometre yürüyerek adalet isteğimizi haykırdığımız Maltepe'den, AKP döneminde zulme uğrayan Türkan Saylan Kültür Merkezi'ndeki 1089 sandığın sayımı bitti. İmamoğlu başkan...” diyerek kamuoyunu bilgilendirdi.

BİR İTİRAZ DAHA: 'MAZBATAYI VERMEYİN'

AK Parti, İstanbul'da itiraz sonuçlanmadan mazbata verilmemesi için İl Seçim Kurulu'na başvurdu. AK Parti, İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, İstanbul seçiminin iptali ve yenilenmesi için yapılan itiraz sonuçlanana kadar mazbata verilmemesi için İl Seçim Kurulu'na başvuruda bulunduklarını açıkladı.

Bugün, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, İstanbul seçiminin iptali ve yenilenmesi talebiyle olağanüstü itiraz dilekçesini 3 valiz belgeyle birlikte YSK'ya sunmuştu. Başvuru sonrası açıklama yapan Yavuz, "Bu işte gerçekten bir iş var, organize usulsüzlük, seçim yolsuzluğu var. Bütün bu şaibeyi ortadan kaldıracak tek merci YSK'dır" demişti.

Kaynak: Sputnik News/gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ