Sağlık
01 Ocak 2021 ( 12123 görüntülenme )

Savaş 'Bula Bula Bunu mu Buldunuz'

Eski Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Direktörü Dr. Serdar Savaş, Türkiye’nin Çin aşısını yapan şirketin dünyada rüşvet alarak aşı onayı alan tek şirket olduğunu belirtti. Savaş, “Korona aşısında temiz firmalar varken, en sahtekârını nereden bulduk merak ediyorum” ifadelerini kullandı.

‘BU FİRMAYI NASIL BULDULAR’
Eski Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Direktörü Dr. Serdar Savaş, Sağlık Bakanlığı’nın Çinli şirketten korona virüs aşılarıyla ilgili ANKA Haber Ajansı’na açıklamalarda bulundu. Dr. Serdar Savaş, “Dünyada çok az ülke Sinovac’tan aşı almak için iletişime geçti. Sinovac dünyada aşı üreten 100 firma arasında rüşvetle aşı ruhsatı aldığı mahkeme kararıyla tescil edilen tek firma. Beni en çok meraklandıran bütün dünyada sahtekârlığı tescil edilen tek firmayı nasıl bulduk?" diye sordu. Savaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

‘EN SAHTEKARI’
“Bir aşı geliştirmişler, o aşıya ruhsat almak için rüşvet vermişler. Bu aşının içinde de ne tür sahtekârlıklar yaptıklarını bilmiyoruz. Bu aşıda temiz firmalar varken, en sahtekarını nereden bulduk merak ediyorum”

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ