Politika
10 Ekim 2021 ( 5339 görüntülenme )

Satlık 'Çiftlik Kelepir'

15 Temmuz hain darbe girişiminin 1 numaralı sanığı eski Tümgeneral Mehmet Dişli’nin abisi, AKP eski Genel Başkan Yardımcısı ve Türkiye’nin Lahey Büyükelçisi Şaban Dişli, memleketi Sakarya’nın Geyve ilçesi İlimbey Köyü’nde bulunan çiftliğini, 35.5 milyon liraya satışa çıkardı.

NE ARARSAN VAR
Sakarya'nın Geyve ilçesi İlimbey Köyü'nde 12 dönüm arazisi olan havuzlu çiftlikte, 15 odalı ve bin 300 metrekare büyüklüğünde 3.5 katlı çiftlik evi bulunuyor. Spor salonu da olan asansörlü evin her katı 400 metrekare büyüklüğünde. 49 metrekare kış bahçesi, 50 metrekare köpek kulübesi de bulunan çiftlikte, yılda 6 ton meyve veren ceviz, elma, karadut, incir, ayva, vişne, armut, şeftali, yenidünya ve erik ağaçları da var. Çiftlik evinin her katı 400 metrekare alana sahip.

15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNDEN İKİ YIL SONRA BÜYÜKELÇİ YAPILMIŞTI
15 Temmuz hain darbe girişiminin 1 numaralı sanığı eski Tümgeneral Mehmet Dişli’nin abisi, AKP eski Genel Başkan Yardımcısı ve Türkiye'nin Lahey Büyükelçisi Şaban Dişli, çiftliğinde AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve birçok siyasetçiyi de ağırlamıştı. Dişli'ye ait yerden ısıtmalı 7 yaşındaki çiftliğin diğer özellikleri arasında 1 adet su kuyusu, 1 adet açık havuz, kapalı havuz, spor salonu da bulunuyor.

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ