Ekonomi
06 Eylül 2019 ( 794 görüntülenme )

'SATILMADIK BİR ŞEY KALMADI'

Aydın'ın Çine ilçesinde açıklamalarda bulundu CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara eleştirilerde bulunarak, "Ülkede satılmadık bir şey bırakmadılar" dedi. Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

‘MİLLETİN PARASINI İSTEDİKLERİ GİBİ HARCAYAMAZLAR’

“Harcadıkları para şahsi paraları değildir. Milletin parasıdır. O zaman harcanan her kuruşun hesabını millete vermek zorundalar. Kul hakkına verdiğimiz saygıdan dolayı bunları yapacaklar. Ben bunu söyleyince tepedekiler kızıyorlar. 'İstediğim gibi harcarım' diyorlar. İstediğin gibi harcayamazsın kardeşim. Harcıyorsan vatandaş da bunun hesabını soracak."

‘BU PARALAR NEREYE GİTTİ’

"Türkiye'de vatandaşlar vergi veriyor. Ölen insandan da vergi alıyoruz. O zaman bu paralar nereye gitti? Benim bunu bilmeye hakkım var. 'Yol yapıyoruz tünel yapıyoruz' diyorlar. İyi de bunları başkaları yapıyor. Sen yapmıyorsun ki? Garanti veriyorsun. Köprüyü, şehir hastanesini kaça yaptın? Kaça yaptın? Bunları bilmeye ihtiyacım var, vatandaşın bilmeye ihtiyacı var. Niçin? Tüyü bitmemiş vatandaşın hakkını korumak için. Benim bilmeye ihtiyacım var.”

"SATILMADIK ŞEY KALMADI"


"Şeker fabrikaları satıldı. Satılmadık şey kalmadı ki! Sonuç ordunun silah fabrikasını satmaya gelmişse hepimizin düşünmesi lazım. Gün kavga edecek zaman değil. Gün Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin yükselme, büyüme zamanı olmak zorundadır. Yaşadığımız ekonomik krize bir bakın! İşsizlik geniş tanımıyla 8,5 milyona çıktı. Üniversite mezunları işsiz. Çiftçinin hali zaten ortada. Elektriğe, doğalgaza, gübreye zam yapar dönüp çiftçiye eski fiyattan vereceksin dersin. Öyle bir zaman geldi ki soğan üreticisi oldu terörist! Akıl alacak gibi değil."

Kılıçdaroğlu, Çine'deki Kuvayi Milliye Müzesi'ni ziyaret ettikten sonra ilçeden ayrıldı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ