Politika
12 Ekim 2021 ( 1626 görüntülenme )

Şaşırdılar 'Ana Okulunda AKP'li Başkan'

AKP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın Ana Kucağı Okul Öncesi Eğitim Merkezleri'nde eğitim gören miniklere müfredat dışı, uygulamalı ders vermesi eğitimcilerin tepkisini çekti.

ANA OKULUNDA MÜFREDAT DIŞI EĞİTİM
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Ana Kucağı Okul Öncesi Eğitim Merkezlerinde eğitim gören minik öğrenciler, Milli Eğitim müfredatına ek olarak ‘Şehrim Bursa’ ve değerler eğitimi de alıyor. Müfredat dışı bu dersin bir konu başlığı da “Başkanımızı Tanıyalım” oldu. AKP'li Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bir grup anaokulu öğrencisine konuyu uygulamalı olarak makamında anlattı.

‘BELEDİYE BAŞKANI ŞEHRİN SORUNLARIYLA İLGİLENMELİ’
Eğitim İş Bursa Şubesi Başkanı Yeliz Toy, “Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Alinur Aktaş örgün eğitimde öğretmen rolü yapmak yerine kentin kangren haline gelmiş olan ulaşım, imar, modernleşme, yaşam kalitesi gibi sorunlarını çözmek için belediye başkanlığı sorumluluklarını yerine getirmelidir” dedi.

‘BU GİDİŞAT İYİ DEĞİL’

Toy, “Milli Eğitim Bakanlığı müfredat dışı yapılan bu tür çalışmaları denetlemek ve engellemekle sorumlu olduğu halde, aksi yönde davranıp değerler eğitimi maskesi altında ulusal eğitimin keyfiyetle yerelleştirilmesine olanak yaratmaktadır” ifadelerini kullandı.

‘HERKES GÖREVİNİ YAPSIN’
Eğitimin, eğitimcilere bırakılması gerektiğini ifade eden Toy, “Türkiye’nin her bölgesinde yerel yönetimlerin buna benzer uygulamalarının önü açılacak olursa, bundan böyle Türkiye’de eğitimin çerçevesini Milli Eğitim kavramından çıkarmak zorunda kalabiliriz. Bu keyfi uygulamalar bir an önce engellenmeli” şeklinde konuştu.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ