12808 görüntülenme 11 Ekim 2021
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz gün yaptığı Adana ziyaretinde gençlerle bir araya geldi. Erdoğan, gençlerle sohbetinde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu, özel hayıtına ilişkin sorulan sorulara cevap verdi. Erdoğan 'yurt sorunu diye bir şey yok' dedi.

MÜSLÜM BABA
Erdoğan, Adanalı gençlerle buluşmasında merhum sanatçı Müslüm Gürses'in “Sevda Yüklü Kervanlar” isimli şarkısını dinledi, gençlerin söylediği şarkılara eşlik etti.

ŞARKILAR TÜRKÜLER
Erdoğan, Aşık Veysel'in “Uzun İnce Bir Yolda” isimli türküsünü söyleyen Şahin Kendirci ile düet yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İkimiz Bir Fidanız”, “Ah Bu Hayat Çekilmez”, “Endamın Yeter”, “Gül Döktüm Yollarına” şarkılarını da gençlerle birlikte söyledi.

YURT SORUNU DİYE BİR ŞEY YOK
AKP hükümetleri döneminde gençler için yapılan hizmetleri anlatan Erdoğan, şunları söyledi; “Yurt sorunlarına da değinerek, kızlarımız ve erkeklerimiz için yurt sorunu diye bir şey yok. Siz hiç 45 lira burs aldınız mı? Göreve geldiğimde burs 45 liracıktı. Biz bir farkın iktidarıyız. Bugün Türkiye toplamda 8,5 milyonu bulan yükseköğretim kapasitesiyle hedefine yüksek ölçüde yaklaşmıştır.”

MANSUR BAŞKAN AÇIKTA KALAN 3 BİN 204 ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNİ KİRALIK OTEL VE YURTLARA YERLEŞTİRDİ
Öte yanda Öğrencilerin barınma sorununa karşı harekete geçen Ankara Büyükşehir Belediyesi, belediyeye ait Şefkat Evleri ile birlikte kiralanan yurt ve otelleri öğrencilere tahsis etmişti. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise Twitterdan yaptığı açıklamada kentte 3 bin 204 üniversite öğrencisinin yurtlara yerleştirildiğini duyurdu. Yavaş, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

‘BELEDİYEMİZ EVİNİZDİR’
“Geleceğimizin ışığı evlatlarım,
Bundan sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi de sizin anne ve babanızdır. Bugüne dek 3204 öğrencimizin barınma sorununu çözüme kavuşturduk. Ankara her zaman sizin eviniz olacak.“

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ