26901 görüntülenme 21 Aralık 2020
Muhalefetin ‘Saray Sofrası’ diye tepki gösterdiği AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Irak Başbakanı Mustafa elKazımi onuruna verdiği yemekten yeni görüntüler ortaya çıktı.

AKP’Lİ VEKİL ‘EKMEK VARSA O ZAMAN AÇ DEĞİL’
TBMM’deki bütçe görüşmeleri sırasında CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, “Arkadaşlar millet aç, perişan. Evet herkesin midesine bir şey giriyor; kuru ekmek giriyor” dedi. AKP Denizli Milletvekili Şahin Tin ise “O zaman aç değil demek” yanıtını verdi. 15 Aralık günü gerçekleşen ‘kuru ekmek’ tartışmasından hemen iki gün sonra, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'yi ziyaret eden Irak Başbakanı Mustafa elKazımi onuruna yemek vermişti. Yemeğe katılan konukların cep telefonuyla çektiği görüntü sosyal medyada paylaşılmıştı.

SARAY’DA CANLI MÜZİK
TRT sanatçısı Ahmet Tuzlu’nun sahne aldığı yemeğe ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı. Misafirler yemek yiyip, müzik dinlerken,Cumhurbaşkanı Erdoğan da gülerken görülüyor.

YİYİN EFENDİLER YİYİN
Muhalefet ziyafetin görüntüleri ilk ortaya çıktığında “Saray Sofrası” diyerek tepki göstermişti. CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, “TBMM’de Saray sofrası ve şatafatını anlattığım günün akşamında Saray’da ki eğlence ve şatafat. Ama sanatçı bölümünü eksik söylemişim. Millet kuru ekmeğe muhtaç sarayda ise zevki sefa. Yiyin efendiler yiyin” derken, Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman, “Lale Devri Çocukları” diye görüntüyü sosyal medya hesabından paylaşmıştı.

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ