Halkın, artan döviz kuruna ve ekonomik tabloya tepki göstermek için Ankara ve İstanbul başta olmak üzere birçok ilde protesto eylemleri düzenlediği günde Saray’dan dikkat çeken bir çıkış geldi.

‘HEPİNİZİN CANI CEHENNEME’
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanlarından Oktay Saral, muhalefeti ağır sözlerle hedef aldı.Saral, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “Hepinizin canı cehenneme!”, “Müptezeller” gibi ifadeler kullandı. Saral’ın paylaşımı şu şekilde:

‘CANINIZ CEHENNEME MÜPTEZELLER’
“Bilumum muhalefet; Hepinizin canı cehenneme..! Siz asla ve kat'a bu ülkeye ait değilsiniz ve olamazsınız. Bu kadar mı ülkesinin bekasına kastedilir..! Siz hükümete değil ülkeye muhalefet ediyorsunuz, yazıklar olsun..! Siz mi ülkeyi yönetmeyi talipsiniz...Hadiyin ordan müptezeller..!”

VATANDAŞ SOKAKTA AKP PROTESTO
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün yaptığı açıklamaları sonrası döviz kurunun rekor üzerine rekor kurmasının etkileri sürüyor. Söz konusu artışın zamlarla yurttaşlara yansıtılacağı konuşulurken; ülkenin birçok noktasında yurttaşlar sokağa çıkarak hükümeti istifaya çağırdı.

ALAATTİN ÇAKICI SAHNEDE

İstanbul ve Ankara başta olmak üzere birçok noktada yurttaşlar hayat pahalılığı ve zamlara karşı tepkileri dile getirirken; iktidar cephesi sessiz kalmayı tercih etti. İktidarın sessizliğine karşı; mafya lideri Alaattin Çakıcı sosyal medya hesabından eylemlere ilişkin açıklama yaptı. Ekonomik krizi dış mihraklara bağlayan Çakıcı, sokağa çıkan yurttaşlara CHP ve HDP'nin provokasyonlarına katılmama çağrısı yaptı.

Kaynak: Ajanslar/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ