Politika
13 Kasım 2019 ( 1045 görüntülenme )

Sansür Geliyor...

RTÜK İzleme ve Değerlendirme Daire Başkan Yardımcısı Murat Ellialtı, bazı dondurma reklamlarında ‘genel ahlak sınırları’nı aşan sorunların bulunduğunu söyledi. Bu düzenlemeye Hürriyet yazarı Ahmet Hakan tepki gösterdi. Hakan, "Bizdeki en büyük ahlak sorunu şudur: Ahlakı ya da ahlaksızlığı en temel ama en temel alanlarda aramak yerine...Dondurma reklamlarında aramak!" ifadelerini kullandı.

AHLAKI DONDURMADA ARAMAK BİR AHLAK SORUNUDUR

BİR RTÜK yetkilisi, televizyonlarda yayınlanan dondurma reklamları için şöyle demiş: “Bu reklamlarda genel ahlak sınırlarını aşan sorunlar olabiliyor”.*Bizdeki en büyük ahlak sorunu şudur: Ahlakı ya da ahlaksızlığı en temel ama en temel alanlarda aramak yerine...Dondurma reklamlarında aramak! Kaynak: Ahmet Hakan "Bizdeki asıl ahlak sorunu..."

RTÜK AHLAK SINIRLARINI AŞAN REKLAMLAR VAR DEMİŞTİ

RTÜK İzleme ve Değerlendirme Daire Başkan Yardımcısı Murat Ellialtı, dondurma reklamlarına yeni düzenleme yapılacağını açıklamış ve "Reklamlar içerisindeki sıkıntılı hususlar ve özellikle dondurma reklamlarında genel ahlak sınırını aşan sorunlar olabiliyor." ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: günboyugazete

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ