Politika
26 Eylül 2021 ( 1361 görüntülenme )

HDP 'Olmazsa Olmaz'

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Demokratik Yerel Yönetimler Konferansı TMMOB Teoman Öztürk Öğrenci Evi ve Sosyal Tesisleri Konferans Salonu’nda başladı.

‘HDP OLMADAN OLMAZ’
Konferansın basına açık kısmında konuşan HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, son dönemdeki tartışmaları değerlendirdi. "HDP olmadan, bu ülkeye demokrasiyi, barışı, eşitliği özgürlüğü getirmek mümkün olmayacaktır" mesajı veren Sancar, yarın açıklayacakları deklarasyona işaret ederek şunları kaydetti:

MÜZAKERE EDELİM’'
"Biz programlarımızı kimseye kayıtsız şartsız kabul edilmek üzere dayatıyor değiliz. Toplumun bütün kesimleri ile müzakere istiyoruz. Türkiye’de demokrasiye giden yol, müzakere ve diyalog, katılım ve toplumsal meşruiyet geçiyor. HDP bunun en etkili önerilerini sunuyor. Yarın da temel mesajımız bu olacak. Hedefimiz bu, müzakere istiyoruz. Sorunları silahla, şiddetle, savaş politikaları ve güvenlikçi anlayışla değil, müzakere, diyalog ve en geniş toplumsal mutabakatla çözmek istiyoruz.

'HDP OLMADAN BARIŞ MÜMKÜN OLMAYACAK'
Türkiye’nin tüm sorunlarını çözmeye talibiz. HDP olmadan, bu ülkeye demokrasiyi, barışı, eşitliği özgürlüğü getirmek mümkün olmayacaktır. Müzakere kanalları yerleştikçe, diyalog sürekli hale geldikçe bunu Türkiye'nin bütün halklarına anlatabileceğimizden hiçbir şüphe duymuyoruz."

ADRES İMRALI
DP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun HDP'ye ilişkin sözlerini yanıtlayarak "Çözümün adresi ve asıl muhatabı İmralı'dır" ifadelerini kullanmış, bu ifadeler tepkilere yolaçmıştı.

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ