Erdal Sarızeybek’in dün silah tutan parmakları bugün kalem tutuyor, dün teröristlere karşı tetiğe dokunan parmakları bugün ülke gerçeklerine “inandığı değerler çerçevesinde” ışık tutmak için bilgisayarların tuşlarına vuruyor.

Erdal Sarızeybek emekli jandarma albayı. Kamuoyu O’nu bölücü terör örgütü PKK’ya karşı verdiği yiğit mücadeleden tanıyor. Bir de emekli olduktan sonra yazdığı kitaplardan. “Türk Ordusu Nereye?” son yayınlanan kitabı. İki ayda üç baskı yapmış.

‘KAÇAK KAÇAKÇIYA TESLİM

Çok ilginç olaylar anlatıyor ama birisi var ki, hem gülünç hem acı hem de çok çok acı. Anlattığına göre “sınır boylarında tonlarca kaçak mazot ve benzin yakalanıyor, zanlılar haklarında davalar açılıyor.” Buraya kadar bir sorun yok, dediğine göre sorun bundan sonra başlıyor; “yakalanan tonlarca akaryakıt kaçakçıya, evet kaçakçıya teslim ediliyor.”

Şaşırıyorsunuz, “yok canım, olmaz böyle şey” diyorsunuz, değil mi? O zaman kitaptan şu bölüme bir göz atınız lütfen:

‘SAVCILIK SORUMLULUK ALMIYOR

“Binlerce ton akaryakıtı nerede depolayacaksınız, depo askeri birliklerde yok ki, üstelik bunu muhafaza etmek askeri birliklerin görev ve sorumluluğunda değil. Kimin depolaması lazım? Gümrük Muhafaza Müdürlüğü. Almıyor, almadı. “Yerim yok” diyerek binlerce ton kaçak akaryakıtı teslim almayınca, biz ne yaptık, çaresiz gittik savcıya sorduk, ne yapalım diye, çünkü adli görevin bir parçası ve sorumluluk da savcıya ait. O da teslim edin dedi akaryakıt istasyonlarına…”

Durun, “adamlar kaçakçı, kediye ciğer teslim edilir mi” demeyin hemen. Sonunu bekleyiniz lütfen. Çaresiz gidiyorlar akaryakıt istasyonu sahiplerine ve teslim ediyorlar ama nasıl? Onu da anlatıyor Emekli Jandarma Albay Erdal Sarızeybek:

BİLİRKİŞİ PARASI ÖDENMİYOR
“Diyoruz ki “bu mazot, teslim al.” O da diyor: “Nasıl alayım, nereden bileyim mazot olduğunu? Haklı, bilirkişiye götürülüp, tahlil, analiz yaptırılması lazım. Kim yaptıracak? Biz. Nasıl yaptıracaksınız, her tahlil iki milyar eski lira, kim verecek? Savcı “Ödeneğim yok” diyor. Vali “Ben karışmam” diyor.” Asker çaresiz, sonunda çözüm “mazota benzer madde diye teslim etmekte” bulunur. Mazota benzer madde diye teslim edilen tonlarca kaçak akaryakıt ileri de yine “mazota benzer bir madde” olarak teslim alınacaktır. Verilen malla alınan mal arasındaki fark mı? Onu da yazmış Sarızeybek Albay şu satılarla:

PARA KAÇAKÇIYA CEREMESİ ASKERE

“İş geri almaya gelince o da bize mazota benzer bir madde teslim etti. Yüzde 90’ı su, yüzde 10’u mazot olarak, önceki teslim aldıklarının hepsini de sattı, para kazandı, ceremesini biz çektik…”

Kaynak: Samsunhaber Tv

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ