Milli Savunma Bakanlığı (MSB), dün gece yarısına doğru yaptığı açıklamada, İdlib'de bir askerin şehit olduğunu, iki askerin de yaralandığını duyurdu. Saldırıda Samsunlu Piyade Uzman Onbaşı Ercan Zengin'in şehit olduğu bildirildi. 

ŞEHİDİMİZE TÖREN 
Ve bugün Suriye'nin İdlib kentinde, zırhlı ambulans aracına yönelik düzenlenen saldırıda şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Ercan Zengin için memleketi Samsun'da cenaze töreni düzenlendi. Büyük Camide gerçekleştirilen törene, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Mehmet Selim Bağlı, Samsun Valisi Osman Kaymak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile şehit eşi Hatice Zengin, babası Rahmi ve annesi Feriha Zengin, şehidin 4 kardeşi ile yakınları ve vatandaşlar katıldı.

AİLE KABRİSTANI
Şehit Piyade Uzman Onbaşı Ercan Zengin'in özgeçmişinin okunmasının ardından öğle vakti cenaze namazı kılındı. Bir süre askerlerin omzunda taşınan Şehit Piyade Uzman Onbaşı Zengin'in cenazesi daha sonra araca konuldu. Şehidin cenazesi İlkadım ilçesi Aşağı Avdan Mahalesi'ndeki aile kabristanlığında toprağa verildi.

‘BU YANLIŞ SİYASETLE TERÖR BİTER Mİ’
Durum bu. Şehit haberini dün gece yarısına yakın Milli Savunma Bakanlığı duyurdu. Terör bitmiyor, şehit haberi bitmiyor. Ve toplum haklı olarak ‘neden bitmiyor’ diye soruyor. Biz tam on yılımızı hudut boylarında terör ve kaçağa karşı mücadeleyle geçirirken aklımızda tek düşünce vardı, teröristleri yok edebilirsek terör de biter diye düşünüyorduk. Soruyorum kendime, şimdi dahi istese ‘Türk Ordusu bu terörü bitirebilir mi’ diye. Hayır, bu siyasetle Türkiye terörü bitiremez! 

Allah aşkına hem bu PKK’yı Türkiye’ye karşı kullanan ABD ile müttefik olacaksın, hem de bu projenin siyasi ayağı olan Barzani’yi güçlendirecek anlamda işlere imza atacaksın sonra da kalkıp ‘ben terörü bitiririm, bitiriyorum’ diyeceksin hiç akla yatar mı bu!

‘BARZANİ BÖLGESİNDEN FIRAT’IN DOĞUSUNA NASIL GELDİLER’
Şimdi görüyorum da İçişleri Bakanı Soylu’yu, ‘dağda yüz iki yüz terörist kaldı, terörü bitiriyoruz’ diyen sözlerini duyuyorum da şaşırıyorum. İşte Pençe harekatı, görüyorum Hulusi Akar’ı, ‘terör bitecek’ diyen sözlerini duyuyorum da aklım başımdan gidiyor. 
Teröristlerle çatışmadık mı? Çatıştık.

Bu mücadelede şehit vermedik mi? Verdik.
Yıllar geçti yıllar sonuç ne oldu?.. 2002’de Irak kuzeyinde sıkıştırdığımız teröristler, sayıları iki üç bin olan teröristler, şimdi sınırları aşıp Suriye’de Fırat’ın doğusunda sayıları yüzbini aşkın bir güce dönüştürüldü; bölgede insanların ve kaynakların yönetimini ele geçirdi, ordusu var bayrağı var, yakındır onların da Barzani gibi bağımsızlık referandumuna gitmesi. Peki nasıl oldu bu iş, gözlerimizin önünde. “

‘DÜĞÜM NOKTASI ANAYASA’
‘Yarın Fırat’ın doğusunda uluslararası arenada tanınmış PKK/PYD özerk yönetimi karşımıza çıktığında şaşırmayalım. Ama bu iş burada bitmez, sıra Türkiye Anayasasına geliyor, Türkiye’nin idari yapısı şu andaki Suriye’nin parçalı yapısıyla uyumlu olabilsin ki birbirini destekleyebilsin. İşte AKP’nin 2023 2023 deyişinin altında yatan sır da bu ‘Anayasayı değiştirmek’

‘’SÜREÇ İÇİMİZDEN İŞLETİLİYOR’
Dolayısıyla bugün ortada gizli saklı hiçbir şey kalmadı artık. Asker polis jandarma teröristle elbette mücadele ediyor ama ülkeyi yönetenler terör üzerinden siyaset yaparak aldığı yanlış karar ve yaptığı yanlış uygulamalarla küresel siyasi projenin bir parçası durumuna geldiği için terör bitmedi, bitmiyor ve bu süreç hala işliyor. Bu durumda dünyanın en güç ordusu da olsanız, tüm çabanız boşadır çünkü bu süreç içimizden işletiliyor.”
Durum bu.

Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ