Politika
15 Ekim 2017 ( 12054 görüntülenme )

SAMSUN'DAN ERDOĞAN'A ÇOK SERT ÇIKIŞ!..

SAMSUN CHP'den Erdoğan'a: 'Ecevit halk adamıydı, sen BOB Eş Başkanısın'


Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, Bülent Ecevit dönemi ile ilgili yapmış olduğu eleştirileri değerlendirdi.

Bülent Ecevit’in, Türk siyasi hayatına damgasını vuran liderlerden biri olduğuna vurgu yapan Tufan Akcagöz,

"ECEVİT ADI DÜRÜSTLÜĞÜN SEMBOLÜDÜR"

 “Bülent Ecevit deyince akla dürüstlük ve halk adamlığı geliyor. Ecevit deyince akla, Kıbrıs geliyor. Rahmetli Ecevit, Amerika’ya kafa tutan, Amerika’ya rağmen siyaset yapan adamdır. Hiç bir zaman dürüstlükten taviz vermedi. Çok zor şartlarda ülkeyi yönettiler. Kıymetlerini şimdi daha çok anlıyoruz. "

"ERDOĞAN ABD'NİN KAYIĞINDA"

"Tayyip Erdoğan, bunu zaman zaman yapıyor. Bülent Ecevit’i diline dolamak, ölmüş gitmiş bir siyaset adamına sataşmak en basit tabiriyle, saygısızlıktır. Ecevit antiamerikancıydı, sizse Amerika’nın kayığına binmiş gidiyorsunuz.“ dedi. 

Bülent Ecevit’in, ‘Karaoğlan’ namıyla tanındığını ve sevildiğini söyleyen Tufan Akcagöz, 

"ECEVİT HALKIN ADAMI"

“Kendi kendine lakap bulmuş değildir. Birileri gibi, eğreti lakaplar peşinde koşmuş değildir. Siyaset tarihinde, halkın kendi bulduğu isimle seslendiği lider, çok azdır. Bu, sevgi bağının bir göstergesidir.  Ecevit hükümetlerinin hiçbirinden Amerika memnun olmamıştır. Haşhaş krizi de, yaşanan tütün krizi de Bülent Ecevit’i, kendi çizgisinden çevirmeye yetmemiştir". 

"ALIN ONU KULLANIN, DELİĞE SÜPÜRMEYİN DEDİKLERİ KİMDİ"

"Şimdiyse, Amerika’ya yaranmak için elimizden geleni yapıyoruz. Ne diyordu Cüneyt Zapsu? Bu adamı deliğe süpürmeyin. Tayyip Erdoğan için söylüyordu bunu. Bu sözün derinliğine bakmak gerek. Ne demek bu laf? Bu adam, daha çok iş yapar demek istiyor. Bunu, Amerika’ya söylüyor."

"ECEVİT HALKIN, ERDOĞAN İSE BOP'UN..." 

" Bülent Ecevit, mavi gömleği ile halkın gönlünde taht kurarken, BOB eş başkanlığına soyunup ülkeyi ve bölgeyi maceraya sürükleyenlerin, Ecevit’i ağzına alarak giriştiği gündemi değiştirme çabası boştur."

"RAHMETLİ ECEVİT'E SAYGISIZLIK YAPMAYIN"

" Gündem, ekonomik kriz, işsizlik ve terördür. Her sıkıştığında, ülkenin geçmiş dönemlerine ilişkin konuları gündeme getirmek, Türk siyasi tarihine ismini altın harflerle yazdırmış kişilerle ilgili polemik yaratmak, çaresizlik emaresidir. “ diye konuştu.
Image result for erdoğan, gül ve suud kralı
 Kaynak: Gerçekgündem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ