Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bayramın ilk günü yaşanan iletişim problemiyle ilgili açıklama yaptı. Karaismailoğlu, problemlerin tekrar etmemesi için atılması gereken tüm adımların Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından atıldığını belirtti. Karaismailoğlu şu ifadeleri kullandı:

‘ ADIMLAR ATILIYOR'

"Kesintisiz iletişim için kurumlarımız sürekli teyakkuz halinde. Dünyada bu alanda lider ülkeler arasındayız. Bayramın ilk günü yaşanan kısmi iletişim problemlerinin tekrar etmemesi için, atılması gereken tüm adımlar BTK tarafından atılmaktadır."

NE OLMUŞTU

Ramazan Bayramı dolayısıyla sevdiklerini aramak isteyen yurttaşlar Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom'un altyapı yetersizliğine takıldı. Koronavirüs tedbirleri nedeniyle sokağa çıkma yasağı sürerken vatandaşlar saatlerce arama gerçekleştiremedi. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom'dan yaşanan arama sorunuyla ilgili birbirlerini suçlayan skandal bir açıklama geldi. Turkcell diğer operatörleri suçladı. Turkcell'den yapılan açıklama şöyle:

TURKCELL: ‘BİZ YAPMADIK ONLAR YAPTI’
"Turkcell’lilerin diğer Turkcell’li kullanıcılara doğru yaptıkları aramalarda herhangi bir aksama bulunmamaktadır. Şebekemizden diğer operatörlere yönelik gerçekleşen aramalarda ise Turkcell kaynaklı olmayan kesintiler meydana geldiği görülmektedir."

VODAFONE: ‘BİZ YAPMADIK ONLAR YAPTI’
Vodafone de diğer operatörleri suçladı.Vodafone Türkiye'den yapılan açıklama şöyle: "Diğer operatörler yönüne yaptığınız aramalarda problem yaşıyor olabilirsiniz. Sorun Vodafone kaynaklı değildir."

TELEKOM: BİZ YAPMADIK ONLAR YAPTI’
Türk Telekom da Vodafone ve Turkcel'e uydu. Diğer operatörleri operatörleri suçladı. Türk Telekom'dan yapılan açıklama şöyle: "Diğer operatörlere doğru yaptığınız aramalarda yaşanan sorun, Türk Telekom kaynaklı değildir. Türk Telekom kullanıcılarının kendi aralarında yaptıkları aramalarda hiçbir sorun yaşanmamaktadır."

İSTANBUL DEPREMİNDE DE ERİŞİM SIKINTISI YAŞANMIŞTI!
Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom kullanıcıları geçtiğimiz yıl Eylül ayında gerçekleşen deprem sırasında da aynı erişim sıkıntısını yaşamıştı.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ