Türkiye'de koronavirüs salgını nedeniyle bugün 23 kişi daha hayatını kaybetti. Can kaybı 4 Bin 563’e, toplam vaka sayısı 164.769’a yükseldi. Açıklanan son koronavirüs verilerine göre, son 24 saatte yeni vaka sayısı 827 oldu. Son 24 saatte 23 kişi hayatını kaybederken, bugün iyileşen kişi sayısı ise 974 olarak açıklandı. Açıklanan verilere göre toplam yoğun bakım hasta sayısı 651, toplam entübe hasta sayısı 283 oldu.

BAKAN 'YENİ VAKA SAYISI NORMAL’
Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Koca, “İyileşen toplam hasta sayımız 130 bine yaklaştı. Yeni vaka sayımız öngörülen seviyede. Solunum desteğine ihtiyaç azalıyor. Gelecek günler, el hijyenine özene; maske + sosyal mesafe kuralının her ikisine uymamıza bağlı. DAHA SIKI TEDBİR, DAHA İYİ SONUÇTUR” ifadelerini kullandı.

DİLEK HEMŞİRE

Koronavirüse yakalanan ve 34 haftalık bebeği sezeryanla alınan hemşire Dilek Akçabelen hayatını kaybetti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada acı olayı duyurarak Dilek hemşirenin yakınlarına başsağlığı diledi. Bakan’ın mesajı şöyle;

‘BAŞSAĞLIĞI’
“Bakan ayrıca DİLEK HEMŞİRE ARAMIZDAN AYRILDI. Hastalığa, izinli olduğu günlerde yakalanmış, 11 Nisan’da hastaneye kaldırılmıştı. Uzun bir mücadele verdi. Maalesef, COVID-19’a yenildi. Keşke yeni doğan oğlunu daha çok zamanlar görebilseydi. Allah rahmet etsin. Sevenlerine başsağlığı diliyorum.”

Kaynak: Sağlık Bakanlığı

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ