Antalya'da HDP tarafından yapıldığı izlenimi verilen sözde Kürdistan haritalı afişler dağıtılmaya başlandı. Konuyu yargıya taşıyan Saadet Partisi Antalya İl Başkanı "Tarih böyle şerefsizlik az görür ya da bir daha görmez." açıklamasında bulundu.

Antalya’nın merkez ilçelerinde üzerinde sözde Kürdistan haritasının bulunduğu “Bu bir halk ayaklanmasıdır” başlıklı broşürler dağıtılmaya başlandı.

KARA PROPAGANDA

HDP tarafından hazırlandığı izlenimi verilen ve CHP, İYİ Parti, Saadet logolarının da bulunduğu broşürde, “Cumhur ittifakının adaylarına oy verilmemesi” isteniyor. Söz konusu broşürler evlerin kapılarına ve araç sileceklerine bırakılıyor. Broşürler araçların camlarına ve kapıların önlerine bırakılıyor. Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen ise yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

‘TARİH BÖYLE BİR ŞEREFSİZLİĞİ GÖRMEDİ’

“Böyle bir şeyi asla kabul etmiyoruz. Biz hiçbir ittifakın içinde olmadığımızı seçimin başladığı andan itibaren kamuoyuna deklare ettik. Şu anda savcılığı suç duyurusunda bulunduk. Bu alçak çalışmaya karşı, net bir şekilde tavrımızı koyuyoruz. Kimin yaptığını bilmediğimiz için adres verme şansımız yok. Çukurun bile izzeti şerefi vardır. Tarih böyle şerefsizlik az görür ya da bir daha görmez. Böyle bir şey nasıl yapılabilir anlamış değiliz. En şiddetli bir şekilde telkin ediyoruz.”

‘SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK’

“ Hukuku mücadelemizi şu anda başlatmış durumdayız. Antalyamızda büyükşehir ve 19 ilçede olma üzeri 20 bölgesinde, Türkiye'de 1389 seçim bölgesinin tamamında tek başına kendi adaylarıyla, kendi logosuyla, her hangi bir ittifakın içinde olmadan seçime giren tek partiyiz. Bir seçime giriyoruz. Bir savaşa değil. Bunu kimin yaptığını bilmiyoruz. Ama öğrenmek için bütün hukuki mücadelemizi veriyoruz. Tüm teşkilatlarımız ayaktadır. Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunuyoruz.”

HDP: ‘BİZİM HABERİMİZ YOK’

Konuyla ilgili HDP Antalya İl Başkanlığı “Bizim haberimiz yok” derken CHP’den ise “Bu kirli ve kara bir propaganda” tepkisi geldi.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ