“Gençler 'sandıkta görüşürüz' deyince Erdoğan sabaha karşı 04.00'te tweet attı”
YKS’nin 25-26 Temmuz tarihinden 27-28 Haziran tarihine alınması üzerine milyonlarca genç tepki gösterdi. Gençler ve aileleri sosyal medyadan yüz binlerce tweet atarak seslerini duyurmaya çalıştı. Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren eğitimle ilgili önemli bir tarihin değiştirilmesine ve pandemi sürecinde gelecekleri ile oynanmasına tepki gösterdi. Buna karşılık Erdoğan sabaha karşı saat 04.00’te gençlere hitaben tweet atarak şu mesajları verdi;

‘BAŞARIMIZA ORTADA’
"2020 mücadele ile geçiyor. Zorluklara millet olarak göğüs geriyoruz. Çok şükür başarımız ortada. Bu başarının altında anlık reflekslerle değil istişare ve sorumluluk bilinciyle alınan kararlar var. Bu başarının altında milletimizin her bir ferdinin imzası var. Bizler bu süreçlerde bilimin, ortak aklın ve vicdanın yolunda karar alırken tüm kesimlerin faydasını gözetiyor, bu aziz milletin her bir ferdinin bu süreçten sağ salim çıkması için canla başla, 7/24 çalışıyoruz.”

’10 PUAN AŞAĞIYA ÇEKTİK’

“#yks2020, ilk açıklandığı tarihten 1 hafta sonrasına ertelendi. Ancak bu sınavda müfredattaki önemli bir kısımdan muaf olacaksınız. Ayrıca sınav süresini de artırdık. Bunun yanında barajı 10 puan düşürerek 170’e çektik. Bu yılki maraton inşallah çok daha rahat geçecek.”

‘SİYASİ İSTİSMARA KURBAN ETMEYELİM’
“Bu süreci siyasi istismara kurban etmeden, azmimizle, kararlılığımızla, birliğimize sahip çıkarak hep birlikte atlatacağımıza inancım tamdır. Gelecekte sizlere emanet edeceğimiz güçlü Türkiye’yi, birliğimizi bozmaya çalışan odaklara rağmen inşa etmeye devam edeceğiz.”

Kaynak. Cumhurbaşkanlığı

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ