AKP ve MHP'nin itirazı üzerine yeniden sayım yapılan Maltepe'de, sayılmayı bekleyen 6 sandık kaldı. Maltepe'de yeniden sayımları takip eden CHP İstanbul eski Milletvekili Barış Yarkadaş, 23.42 itibariyle son durumu paylaştı. Yarkadaş, Ekrem İmamoğlu'nun Binali Yıldırım'dan 13.794 oy önde olduğunu belirtti. Barış Yarkadaş'ın paylaşımı şöyle;

‘BU FARK KAPANMAZ’
" Saat 23.42... Maltepe'de sayılmayı bekleyen sadece ALTI sandık kaldı. İmamoğlu şu an 13.794 oyla önde... Maltepe'de sonucu bekliyoruz. @ekrem_imamoglu” diyerek kamuoyunu bilgilendirdi.

BİR İTİRAZ DAHA: 'MAZBATAYI VERMEYİN'

AK Parti, İstanbul'da itiraz sonuçlanmadan mazbata verilmemesi için İl Seçim Kurulu'na başvurdu. AK Parti, İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, İstanbul seçiminin iptali ve yenilenmesi için yapılan itiraz sonuçlanana kadar mazbata verilmemesi için İl Seçim Kurulu'na başvuruda bulunduklarını açıkladı.


Bugün, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, İstanbul seçiminin iptali ve yenilenmesi talebiyle olağanüstü itiraz dilekçesini 3 valiz belgeyle birlikte YSK'ya sunmuştu. Başvuru sonrası açıklama yapan Yavuz, "Bu işte gerçekten bir iş var, organize usulsüzlük, seçim yolsuzluğu var. Bütün bu şaibeyi ortadan kaldıracak tek merci YSK'dır" demişti.

Kaynak: Sputnik News/ Barış Yarkadaş Twitter

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ