Politika
12 Nisan 2021 ( 9994 görüntülenme )

S 600 Guard 'İşlem Tamam'

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Cumhurbaşkanlığı için alınan 2. makam aracının da fiyatını ifşa etti.

'ASGARİ ÜCRETLİYE 135 YIL'
CHP'li Deniz Yavuzyılmaz sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanlığı makam aracının faturasını paylaşan Yavuzyılmaz, "Asgari ücretli bir vatandaşın bu aracı satın alması için 135 yıl çalışması gerekiyor" dedi.

'4.6 MİLYON TL'
CHP'li Deniz Yavuzyılmaz'ın açıklaması şöyle: "Bu da Cumhurbaşkanlığı için temin edilen ikinci Mercedes'in bilgileri, İrsaliye no: 2021656463, Marka: Mercedes S600-Guard, Bedeli: 474.950 Avro TL karşılığı: 4.602.265TL, Asgari ücretli bir vatandaşın bu aracı satın alması için 135 yıl çalışması gerekiyor. Fatura, İrsaliye "


ERDOĞAN TASARRUF DEMİŞTİ
Geçtiğimiz ay Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde, Ekonomi Reformları Tanıtım Toplantısı'nda konuşmuş, güçlü ve kaliteli büyümenin mutlaka yakalanacağını vurgulayan Erdoğan, kamu idarelerinde tasarrufu yansıtacak önemli düzenlemeleri hayata geçireceklerini belirtmişti.

ARAÇLARA SINIRLAMA

Kamuda araç kiralanması, temsil ve karşılama gibi konulara sınırlama getireceklerini ifade eden Erdoğan, "Kamu kurumlarının teşkilatlanmasını, yönetim verimliliği ve etkinliği çerçevesinde güçlendiriyoruz. Mahalli idarelerde mali disiplini güçlendirecek ve borç stoğunun artmasını engelleyecek düzenlemeler yapıyoruz" demişti.

Kaynak: Ajanslar/ gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ