İYİ Parti lideri Meral Akşener'in, bir takipçisinin Cumhurbaşkanlığı Sarayı fotoğrafıyla yaptığı paylaşıma, "Türkiye Yüksek Bilimler Akademisi" diye cevap vermesiyle ilgili İYİ Parti'den açıklama yapıldı.

‘TÜRKİYE YÜKSEK BİLİMLER AKADEMİSİ’
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bir takipçisinin Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın fotoğrafını paylaşarak, “Ankara Cumhuriyet Üniversitesi. Dün gece rüyamda gördüm. Meral Akşener açılışını yapıyordu” sözlerine yanıt vermişti. Akşener, paylaşımında, “Türkiye Yüksek Bilimler Akademisi” ifadelerini kullanırken, Akşener'in bu sözleri, iktidara gelindiğinde Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın akıbetinin ne olacağının cevabı olarak yorumlandı.

SARAY YERİNE AKADEMİ SİNYALİ BAZILARINI RAHATSIZ ETTİ
İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, Akşener'in paylaşımını hedef alanlara verdiği yanıtta şu ifadeleri kullandı:

‘BUNU KİMLERİN YAPTIIĞINI HEPİMİZ BİLİYORUZ’
* Binalara ilişkin tasarruf devlet düşmanlığı değildir.
* Devlet düşmanlığı; devlet aklını, ahlakını ve adamlığını ortadan kaldırıp, devleti ve imkanlarını kişi, grup ve zümrelere tahsis etmektir.
* Bunları kimlerin yaptığı, yaparken kimlerle ortaklaştıkları hepimizin hafızasındadır.”

KILIÇDAROĞLU DA SARAYI ÖĞRENCİ YURDU YAPMAYI DÜŞÜNÜYOR
Geçen yılın Eylül ayında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunmuş ve daha önce iktidar olurlarsa Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nı Üniversite yapmayı planladığını açıklayan Kılıçdaroğlu artık öğrenci yurdu yapmayı düşündüğünü söylemişti. Konuyla ilgili paylaşımı şöyle;

‘GÖREVİNİ DÜZGÜN YAP’
"Erdoğan demeç veriyor, yüzünde sevginin zerresi yok. Halkından nefret eden bir figür… Tutamıyor kendisini, günlük 22 Lira’ya karşılık gelecek şekilde, aylık 650 Lira olan bursları ile ilgili öğrencilere "Elinize dizinize dursun ya!" diyor. Kime diyor? Ülkemizin evlatlarına… Erdoğan, bu ülkenin evlatlarıyla azarlar gibi konuşamazsın. Sen onlara hizmet etmek için oradasın. İşini düzgün yap!

‘ÖĞRENCİLERİMİZİN YURDU YOK'

“Erdoğan, üstelik sen kimseye bir şey de vermiyorsun. Ülkenin anne-babalarının, evlatlarımıza burs olsun diye ödediği vergileri, kendine Saray yapmak için harcıyorsun. Kalan da yetmediği için, evlatlarımız burssuz, yurtsuz kalıyor. Bugüne kadar sarayını üniversite yapmayı düşünüyordum. Artık yurt yapmayı da düşüneceğim! Gençlerden çalınan her şeyi, onlara geri vereceğim. Senin yanlışlarını, israfını telafi edeceğim.”

Kaynak. Ajanslar/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ