Ana Sayfa
28 Şubat 2020 ( 247 görüntülenme )

Cabarov: 'Çatışma Çıkabilir'

Rusya parlamentosunun üst kanadı Federasyon Konseyi'nin Dışişleri Komitesi Başkan Yardımcısı Vladimir Cabarov, Türkiye'nin Suriye'deki yasadışı eylemlerinin Rus ve Türk askerleri arasında ‘çok ciddi ve tehlikeli bir çatışma yaşanması tehdidini ortaya çıkardığı’ uyarısında bulundu.


'GEÇMİŞTE YAŞANMIŞTI'
Federasyon Konseyi Dışişleri Komitesi Başkan Yardımcısı Cabarov, Rusya ve Türkiye'nin İdlib'de yaşadığı gerilime ilişkin olarak, “Çok ciddi ve tehlikeli bir çatışma ‘pişmekte.’ Türkiye, Kasım 2015'te Su24 uçağımızı düşürdüğünde zaten bir olağanüstü bir durum yaşamıştık” dedi.

'BİZE SALDIRI OLURSA ÇATIŞMA YAŞANIR'
“Daha sonra Ankara özür dilemişti ve ülkelerimizin ilişkileri, Rusya liderliğinin iyi niyeti sayesinde eski hâline getirilmişti. Fakat Türkiye aynı politikayı devam ettirir; tehditler savurmayı bizim uçaklarımıza yönelik saldırılar da dahil saldırılar düzenlemeyi sürdürürse, o zaman güçlerimiz arasında bir çatışma başlayabilir, ki bunu hiç istemeyiz. Zira Türkiye zamanında Suriye'deki teröristlerle mücadeleye mühim katkı sağlamış bir ülkedir.”

Cabarov, “Umarım ki Türkler, Rusya'yla ilişkilerinde aynı hataları tekrarlamazlar” uyarısında bulundu.

Kaynak: sputnik

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ