Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 4335 görüntülenme )

RUSYA'dan TÜRKİYE'YE ASKERİ HAMLE!

Tam bir ABD-RUS kıskacı...

"Rusya’dan Türkiye’ye çok önemli ziyaret"

Rusya Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov Türkiye'ye geldi. General Gerasimov Ankara'da Orgeneral Hulusi Akar tarafından resmi törenle karşılandı.
 
Uçak krizi ile gerilen Türkiye – Rusya ilişkilerinin normalleşmesi kapsamında önemli bir adım daha atıldı.

Ankara’ya gelen Rus savunmasının bir numaralı ismi General Gerasimov, iki ülke milli marşlarının çalınmasının ardından tören kıtasını selamladı.

İkili görüşme yapmak üzere karargâha geçen Gerasimov ve mevkidaşı Akar’ın gündemde Suriye ve askeri işbirliği konuları olacak.

Rusya Savunma Bakanlığı resmi sözcüsü Tümgeneral İgor Konashenkov ziyaret öncesi yaptığı açıklamada şunları söylemişti:

“Rus Silahlı Kuvvetleri Genel Kurmay Başkanı General Valery Gerasimov, 15 Eylül’de Türkiye’nin başkenti Ankara’ya bir çalışma ziyareti düzenleyecek. Gerasimov, Ankara’da Türk mevkidaşı Hulusi Akar ile bir araya gelecek ve Suriye’deki mevcut durum ile çözüm konusunda fikir alış verişinde bulunacak.”(Sözcü).

Rus Genelkurmay Başkanı Gerasimov, önceki gün "Karadeniz'de Türk Donanmasının üstünlüğü artık bitti, Rus Donanması var" şeklinde dikkat çekici bir açıklama yapmıştı. 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Koray Aydın'dan KAMUOYUNA ÖNEMLİ UYARI! PKK'dan Hain Saldırı! Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a Uyarı! ORDU'DA ÇIKAN REZALETE TEPKİLER BÜYÜYOR... ŞOK!. FETÖ DARBESİ KİLİSEYE SIÇRADI! ABD Başkan Yardımcısı Ankara'ya Geliyor! ABD'den KRİTİK SURİYE HAMLESİ! İlker Başbuğ’dan Önemli Açıklama!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
FLAŞ!.. KERKÜK'TEN BÜYÜK ÇIKIŞ!..