Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2604 görüntülenme )

RUS HABER AJANSINDAN İLGİNÇ İDDİA

Sorun Rusya değil, sorun bizde... IŞİD tehdidi var diye Süleyman Şah Türk toprağını terk et ama sonra IŞİD tehdidi var diye Suriye'ye gir... IŞİD tehdidi var diye PYD/PKK'ya yardım et ama sonra PYD/PKK'yı vur... IŞİD tehdidi var diye Suiye'ye gir ama Barzani'deki PKK tehdidini ve inlerini görmezden gel ve her gün PKK vursun şehit ol... İşte mesele bu...

RUSYA'DAN CERABLUS'A TEPKİ

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Türk ordusunun Cerablus'ta düzenlediği operasyon konusunda anlaştığı haberlerinin doğru olmadığı belirtildi.

Rus düşünce kuruluşu Jeopolitik Sorunlar Akademisi'nin Başkanı Orgeneral Leonid İvaşov, Rossiya Segodnya haber ajansında düzenlenen basın toplantısında, "Türk medyasının, Erdoğan'la Putin arasında (Cerablus operasyonu konusunda) uzlaşı olduğu yönündeki göndermeleri bir yalan" dedi.

"Putin ve Erdoğan St. Petersburg'da terörist gruplara yönelik eylemlerle ilgili ilkesel meseleleri ele aldı" diye devam eden İvaşov, "Fakat Rusya bu operasyona (Fırat Kalkanı) onay vermedi, veremez. Zira Rusya uluslararası hukuk kurallarına ve BM Sözleşmesi'ne saygı gösteriyor. Türkiye ise eylemleriyle bölgedeki hukuk sisteminin yerle bir olmasına katkı sunuyor" ifadelerini kullandı(Sputnik).

Daha fazla: http://tr.sputniknews.com/rusya/20160826/1024574806/putin-cerablus-erdogan.html

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ